1 czerwca 2022 roku Komisja Europejska uruchomiła platformę dla szkół, Nowa Ukraińską Szkołę (New Ukrainian School, NUS). Nowe centrum ma na celu ułatwienie dostępu do zasobów edukacyjnych, aby wspierać ukraińskich uchodźców i przesiedlonych uczniów nadal przebywających na Ukrainie.
Inicjatywa została oficjalnie ogłoszona przez komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży, Mariyę Gabriel, i ma na celu pełnienie funkcji darmowego hubu informacji, zasobów i wiedzy dla ukraińskich uchodźców bez względu na to, gdzie się znajdują.
NUS Hub zapewnia dostęp do uzupełniających europejskich i ukraińskich rozwiązań EdTech (głównie otwartych bezpłatnie dla Ukraińców) oraz ukraińskich platform nauczania online. Dodatkowo NUS Hub zapewnia bezpośredni dostęp do odpowiednich informacji o dostępie do edukacji w danym kraju lub na poziomie lokalnym.
Unikalna brama dla nauki i wiedzy
Celem huba jest zagwarantowanie, że osoby uczące się, rodziny, dydaktycy i lokalni wspierajacy mogą szybko uzyskać dostęp do narzędzi, które działają dla nich, bez względu na to, gdzie ich podróż prowadzi w kolejnych tygodniach i miesiącach.
W dniu uruchomienia Katalog zawiera już około 200 rozwiązań EdTech, a kolejne zasoby będą dodawane w kolejnych tygodniach. Każda firma EdTech z ofertą dla Ukraińców może wyrazić zainteresowanie, aby znaleźć się w katalogu.
Inicjatywa jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Finlandii i DG NEAR Komisji. Opiera się on na istniejącym projekcie o nazwie „Learning Together” z wkładem i aktywnym zaangażowaniem europejskiego sojuszu na rzecz technologii redakcyjnych.
Dołącz do Hubu!
Jeśli znasz zasób, który powinien zostać włączony, wypełnić niniejszy formularz.
@ Komisja Europejska. Źródło: nushub.org