cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Badanie dotyczące niedopasowania umiejętności w sektorze blockchain (2021)

Data publikacji:  31.03.2023

Badanie dotyczące niedopasowania umiejętności w sektorze blockchain zostało opublikowane w listopadzie 2021 r. przez CHAISE – finansowaną przez UE inicjatywę, której celem jest ustalenie podejścia sektorowego w zakresie rozwoju umiejętności Blockchain. Badanie kończy prawie rok badań na temat obecnego stanu popytu i podaży umiejętności blockchain w Europie.

W badaniu przedstawiono ustalenia CHAISE dotyczące europejskiego ekosystemu blockchain i przeanalizowano strukturę i charakter zatrudnienia w blockchain, takie jak cechy i profil edukacyjny siły roboczej blockchain i umiejętności zwykle wymagane przez pracodawców.

W oparciu o te ustalenia badanie zawiera zalecenia dla decydentów i przyszłych programów nauczania blockchain. Ponadto zapewnia wgląd w przyszłość rynku pracy blockchain w Europie i przedstawia unikalne osobowości siły roboczej blockchain opracowane przez badaczy CHAISE, a mianowicie Blockchain Developer, Blockchain Architect i Blockchain Manager / Consultant.

Ta nowo zdobyta wiedza posłuży jako podstawa do opracowania nadchodzących działań CHAISE, w tym strategii umiejętności blockchain i programu nauczania blockchain dostosowanego do potrzeb Europy.

Dokument jest dostępny pod tym linkiem

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: łańcuch bloków
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.