cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Cykl konferencji „Sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, innowacje technologiczne. Wyzwania dla rozwoju kompetencji”

Data publikacji:  15.09.2023

We wrześniu Sektorowa Rada ds. Kompetencji – Informatyka oraz Sektorowa Rada ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo organizują cykl konferencji regionalnych wraz z warsztatami pt.: „Sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, innowacje technologiczne. Wyzwania dla rozwoju kompetencji”. To wyjątkowe wydarzenie, które stanowić będzie ważny krok na drodze do poszerzenia wiedzy, wzmocnienia kompetencji i zrozumienia w dziedzinach sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa oraz innowacji technologicznych. Konferencja skupi się również na analizie aktualnych trendów i wyzwań, jakie niesie ze sobą dynamicznie rozwijający się świat technologii.

Konferencje regionalne są organizowane w Zabrzu, Koszalinie, Jarosławiu oraz Łodzi. Każda z planowanych konferencji obejmuje dwa dni i skierowana jest do przedstawicieli edukacji, nauki, biznesu oraz samorządów.

Podczas każdej z cyklu konferencji zaplanowano m.in. wykłady z zakresu cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji, cyberzagrożeń, luk kompetencyjnych w sektorach, a także różnorodne warsztaty z zakresu możliwości wykorzystania VR i AR, roli sektorów ICT w projekcie Bezpieczny Samorząd oraz hejtu i mowy nienawiści prowadzony przez Forum Bezpiecznego Internetu. Na warsztaty obowiązują oddzielne zapisy podczas rejestracji. Uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat.

W planie każdego wydarzenia są także panele dyskusyjne prowadzone przez ekspertów z branży. Dla gości przewidziano m.in. czas na networking, 

Udział w każdej konferencji jest bezpłatny. Projekty współfinansowane są przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój. Projekty Rad Sektorowych prowadzone przez partnerstwo Polskie Towarzystwo Informatyczne oraz Polską Izbę Informatyki i Telekomunikacji.

Konferencja „Sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, innowacje technologiczne. Wyzwania dla rozwoju kompetencji” to doskonała okazja do poszerzania horyzontów, wymiany doświadczeń i znalezienia inspiracji w dziedzinach, które stanowią fundament współczesnej przemiany cyfrowej.

Każda z konferencji odbędzie się wyłącznie w trybie stacjonarnym:

Zabrze: 8-9 września 2023 w Kopalni Guido, Zabrze (dzień 1), Hotel Diament Zabrze (dzień 2).

Koszalin: 13-14 września 2023 na Politechnice Koszalińskiej (w dniu 1 kolacja i nocleg Hotel Gromada ARKA).

Jarosław: 18-19 września 2023 na Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej.

Łódź: 22-23 września 2023 na Politechnice Łódzkiej.

Liczba miejsc jest ograniczona. Dla uczestników zamieszkałych ponad 50 km od miejsca konferencji możliwe jest zapewnienie bezpłatnego noclegu. Przewidziano także zwrot kosztów dojazdu. Zapraszamy do aktywnego udziału i tworzenia razem przyszłości technologicznej.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie https://konferencje.radasektorowa.pl 

Dziedziny: Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Link:
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.