cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Decoding Global Reskilling and Career Paths (2021)

Data publikacji:  30.03.2023

Niniejszy raport, przeprowadzony przez Boston Consulting Group (BCG) i The Network – Global talent simplified, dotyczy długoterminowego wpływu pandemii COVID-19 na pracę.

Opiera się on na badaniu przeprowadzonym między październikiem a początkiem grudnia 2020 roku, w którym wzięło udział 208 807 osób ze 190 krajów. W 40-pytaniowej ankiecie zebrano postawy pracowników dotyczące różnych tematów, w tym ich chęci do pracy za granicą, krajów (innych niż ich własne), w których najchętniej by pracowali, a także wpływu COVID-19 na ich preferencje zawodowe, sytuację zatrudnienia i chęć uczenia się nowych umiejętności.

Wyniki pokazują, że ponad jedna trzecia pracowników na całym świecie została zwolniona lub musiała zaakceptować skrócony czas pracy z powodu zamknięcia lub spowolnienia działalności gospodarczej wynikającego z COVID-19. Zakłócenia w życiu zawodowym i dochodach sprawiają, że wiele osób zastanawia się, czy praca, którą wykonywali w przeszłości, będzie pracą, którą będą wykonywać w przyszłości. A poczucie, że należy przygotować się na zawodową niepewność nie ogranicza się do tych, których dochody spadły w czasie pandemii. Jak wynika z raportu, prawie siedem na dziesięć osób twierdzi, że jest otwartych na zmianę pracy na zupełnie inną.

Raport dostępny pod tym linkiem

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.