cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Ewolucja udziału robotyki na rynku Unii Europejskiej

Data publikacji:  31.03.2023

Raport techniczny JRC „Ewolucja udziału robotyki na rynku Unii Europejskiej: Dane i metodologia” jest publikowany w kontekście AI Watch, uruchomionego w grudniu 2018 r. przez Komisję Europejską.

AI Watch monitoruje zdolności przemysłowe, technologiczne i badawcze Unii Europejskiej w zakresie AI; inicjatywy polityczne związane z AI w państwach członkowskich; przyjmowanie i rozwój techniczny AI; oraz wpływ AI. AI Watch skupia się na Europie w ramach globalnego krajobrazu. W kontekście AI Watch Komisja działa w koordynacji z państwami członkowskimi. Wyniki i analizy AI Watch są publikowane portalu AI Watch.

AI stała się obszarem o strategicznym znaczeniu, ponieważ może stać się kluczowym czynnikiem rozwoju gospodarczego. AI ma również szeroki wachlarz potencjalnych implikacji społecznych. W ramach strategii jednolitego rynku cyfrowego Komisja Europejska przedstawiła w kwietniu 2018 r. europejską strategię dotyczącą AI w komunikacie „Sztuczna inteligencja dla Europy”.

Raport skupia się na rozwoju w zakresie AI i robotyki oraz zapotrzebowaniu na umiejętności, które będą potrzebne Europejczykom do pracy z robotyką i automatyką. Technologie, takie jak AI i robotyka, zmieniły zapotrzebowanie na umiejętności. W miarę postępu i zmian tych technologii, siła robocza musi przeorientować swój charakter, aby móc nadążyć za wymaganiami ewoluujących technologii.

Dokument jest dostępny pod tym linkiem

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.