cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Inwestowanie w doradztwo zawodowe (2021)

Data publikacji:  30.03.2023

Ta publikacja jest wynikiem współpracy sześciu organizacji międzynarodowych, które zebrały się, aby stworzyć przegląd poradnictwa zawodowego, jego potrzeby na całym świecie, sposobów jego organizowania itp.

Nowe wydanie opublikowane w 2021 roku jest zaktualizowanym wydaniem do pierwszej publikacji, która ukazała się w 2019 roku. Od tego czasu wspólny międzynarodowy wysiłek odzwierciedlał fakt, że zapotrzebowanie na doradztwo gwałtownie wzrosło wraz z dłuższym pozostawaniem ludzi w edukacji i szkoleniach oraz rosnącą presją na podnoszenie i zmianę kwalifikacji.

Dzisiejszy rynek pracy jest jeszcze bardziej niespokojny niż w 2019 roku. Covid-19 głęboko zakłócił popyt na pracowników i przyspieszył wzorce automatyzacji i transformacji cyfrowej, które radykalnie zmieniają charakter pracy i zwiększają ryzyko bezrobocia i niepewnego zatrudnienia. Dlatego doradztwo zawodowe ma zasadniczą rolę do odegrania w planach naprawczych oraz w pomaganiu ludziom w każdym wieku i ze wszystkich środowisk w poruszaniu się po takich zakłóceniach. Przeglądy dowodów dają decydentom pewność, że można oczekiwać, iż inwestycje w doradztwo przyniosą pozytywne korzyści ekonomiczne, edukacyjne i społeczne zarówno jednostkom, jak i społeczeństwu.

Publikacja jest dostępny pod tym linkiem

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.