cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

#LKDForum 2021 – Księga Wyników

Data publikacji:  31.03.2023

LKDF Forum 2021 zebrało się wirtualnie 22 września, pod hasłem Digital Skills for an Inclusive Future, aby omówić, jak kultywowanie umiejętności cyfrowych w środku czwartej rewolucji przemysłowej doprowadzi do bardziej integracyjnej przyszłości dla wszystkich.

W ramach Forum LKDF, UNIDO, we współpracy z Europejską Fundacją Kształcenia i WorldSkills International, zorganizowało wirtualny hackathon w dniach 23 i 24 września, aby pogłębić temat edycji Forum LKDF 2020 – Green Skills for a Sustainable Future i wygenerować najlepsze rozwiązanie w zakresie zielonych umiejętności.

Forum było wyjątkową okazją do zaprezentowania platformy dla zorientowanych na działanie debat na temat potencjalnych rozwiązań w celu zmniejszenia różnic między umiejętnościami zawodowymi a umiejętnościami, wypełnienia luki w umiejętnościach cyfrowych i wspierania przyszłej współpracy.

Księga wyników Forum LKDF przedstawia ustalenia i dyskusje urzędników oraz statystyki dotyczące obecnego i przyszłego stanu poziomu umiejętności cyfrowych. Wielu urzędników mówiło o tym, jak pandemia Covid-19 ujawniła wyzwania związane z rozwojem umiejętności i wezwała społeczność globalną do wykorzystania czwartej rewolucji przemysłowej, aby osiągnąć przyszłość pracy sprzyjającej włączeniu społecznemu. W ramach sesji tematycznych analizowano problemy, z jakimi borykają się kobiety i grupy defaworyzowane w dostępie do umiejętności cyfrowych, a także podejścia mające na celu włączenie cyfrowe. Ceremonia zamknięcia obejmowała wezwanie do działania, w którym podkreślono potrzebę zapewnienia otwartego i dostępnego dla wszystkich szkolenia w zakresie umiejętności cyfrowych, a także poruszono kwestię tego, jak społeczność międzynarodowa może pomóc.

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.