cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Pierwsze wnioski z drugiego europejskiego badania umiejętności i zatrudnienia przeprowadzonego przez Cedefop

Data publikacji:  31.03.2023

W niniejszym komunikacie przedstawiono pierwsze wnioski z drugiego europejskiego badania umiejętności i zatrudnienia (ESJS) przeprowadzonego przez Cedefop.

W ramach ESJS2 przebadano reprezentatywne próby dorosłych pracowników z UE+ pod kątem wymagań dotyczących umiejętności zawodowych, digitalizacji w miejscu pracy, niedopasowania umiejętności i uczenia się w miejscu pracy.

Dostarcza ono aktualnych dowodów na to, w jaki sposób digitalizacja przyspieszyła na rynkach pracy UE podczas pandemii koronawirusa. W niniejszym opracowaniu wskazano grupy pracowników, których dotyczy automatyzacja zadań i luki w umiejętnościach cyfrowych, wymagające ukierunkowanego podnoszenia lub zmiany kwalifikacji, a także przedstawiono argumenty przemawiające za podejściem skoncentrowanym na człowieku i dającym mu możliwość przyjęcia technologii cyfrowej.

Dokument jest dostępny pod tym linkiem

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, internet rzeczy, duże zbiory danych, łańcuch bloków, robotyka, rzeczywistość rozszerzona, rzeczywistość wirtualna, obliczenia wielkiej skali, uczenie maszynowe, oprogramowanie, opracowywanie aplikacji mobilnych, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.