cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Podnoszenie kwalifikacji na rzecz wspólnego dobrobytu (2021)

Data publikacji:  30.03.2023

Raport opublikowany przez Światowe Forum Ekonomiczne we współpracy z PwC można uznać za wezwanie do działania na rzecz podnoszenia kwalifikacji na szeroką skalę. Zawiera on analizę ilościową wpływu, jaki upskilling może mieć na wzrost gospodarczy. Badania uzupełnione są analizą jakościową, która wskazuje na potrzebę nowego myślenia o gospodarce, opartego na rozwoju dobrych miejsc pracy – pracy, która jest bezpieczna, uczciwie wynagradzana, w miarę bezpieczna i motywująca, i która podkreśla wyjątkowo ludzkie umiejętności i cechy pracowników, zapewniając tym samym wyższy poziom wydajności.

Publikacja podkreśla pewne wyzwania, takie jak rozwiązanie problemu rozbieżności pomiędzy obecnymi programami edukacyjnymi a umiejętnościami, których pracodawcy potrzebują dziś i w przyszłości, ale także przedstawia korzyści płynące z podnoszenia kwalifikacji, w tym szersze korzyści społeczne wynikające z rozwoju konkretnych umiejętności, które okażą się korzystne dla przyszłego sukcesu globalnej gospodarki.

W raporcie przedstawiono zalecenia dla przedsiębiorstw i decydentów politycznych oraz przykłady udanej współpracy, które można powielać i rozszerzać.

Raport dostępny pod tym linkiem

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.