cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Prognoza umiejętności w zakresie blockchain – raport roczny (2022) – CHAISE

Data publikacji:  31.03.2023

Głównym problemem w planowaniu polityki umiejętności dla każdej nowo powstającej technologii jest to, że (a) niewiele wiadomo o rodzaju zawodów, w których wymagane są umiejętności, (b) zawody związane z technologią nie zostały powiązane z formalnymi ramami zawodowymi, które są wykorzystywane do celów prognozowania, oraz (c) rozkład zawodowy obszaru umiejętności prawdopodobnie szybko się zdezaktualizuje, ponieważ nowo powstająca technologia jest przyjmowana w coraz szerszym zakresie sektorów i operacji biznesowych.

W odpowiedzi na te wyzwania, niniejszy raport nakreśla unikalne ramy metodologiczne, które szacują obecne zapotrzebowanie na umiejętności w zakresie blockchain poprzez wykorzystanie technologii skrobania danych. Raport lokalizuje miejsca pracy związane z blockchain w ramach klasyfikacji zawodowej i tworzy prognozy zarówno dla wszystkich specjalistów blockchain, jak i nowo wykwalifikowanych absolwentów blockchain w okresie od 2020 do 2026 roku. Badanie wykorzystuje również dane z Eurostatu i ankietę partnerów CHAISE, aby oszacować podaż zarówno absolwentów ICT, jak i absolwentów specyficznych dla blockchaina dla każdego kraju w tym okresie.

Powstałe prognozy umożliwią Unii Europejskiej, a także poszczególnym państwom członkowskim, ocenę stopnia, w jakim prawdopodobne jest wystąpienie w krótkim czasie nierównowagi na rynku pracy, która mogłaby zahamować rozwój sektora blockchain.

Model prognozowania umiejętności wykorzystany do stworzenia raportu jest dostępny tutaj.

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: łańcuch bloków
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.