cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Trendy zatrudnienia w branży technologicznej w Europie (2021)

Data publikacji:  30.03.2023

Raport CompTIA (Computing Technology Industry Association) „European Tech Hiring Trends” przedstawia dogłębne spojrzenie na trendy w zatrudnianiu na 10 rynkach: Belgia, Czechy, Francja, Niemcy, Włochy, Holandia, Polska, Portugalia, Rumunia i Hiszpania. Publikacja została zaprojektowana jako źródło informacji dla pracodawców, kandydatów do pracy, pracowników i deweloperów ekonomicznych, decydentów, mediów i innych. CompTIA opracowała ją na podstawie analizy danych o pracodawcach, które zostały zebrane przez Burning Glass Technologies Labour Insights.

Wyniki pokazują, że przy zatrudnianiu pracodawcy często oczekują pewnego poziomu cyberbezpieczeństwa, danych, chmury, zarządzania projektami i powiązanych umiejętności technicznych. Ponadto, ze względu na krzyżowanie się technologii i biznesu, specjaliści ds. technologii muszą posiadać solidne podstawy umiejętności miękkich w takich obszarach jak komunikacja, inteligencja emocjonalna, współpraca, rozwiązywanie problemów i inne.

Analiza wszystkich ogłoszeń o pracę na wszystkie stanowiska związane z technologią wskazuje, że pracodawcy poszukują kandydatów o dobrze rozwiniętych umiejętnościach. Odzwierciedla to również stale rozwijającą się naturę innowacji, dzięki której nowe platformy, nowe języki kodowania, nowy sprzęt i urządzenia, nowe strumienie danych i nowe kombinacje bloków technologicznych (np. IoT) są de facto częścią pracy każdego specjalisty ds. technologii. W tabeli wiodących umiejętności technicznych reprezentowane są wszystkie te obszary, w tym oprogramowanie, infrastruktura, dane i aplikacje biznesowe. Chociaż cyberbezpieczeństwo nie jest wymienione w tych 10 najlepszych umiejętnościach, coraz częściej pracodawcy oczekują od wszystkich specjalistów IT podstawowej wiedzy z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Raport dostępny pod tym linkiem

Dziedziny: Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Ekspercki
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, internet rzeczy, duże zbiory danych, łańcuch bloków, robotyka, uczenie maszynowe, oprogramowanie, opracowywanie aplikacji mobilnych, tworzenie stron internetowych, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: BelgiaCzechyFrancjaNiemcyWłochyHolandiaPolskaPortugaliaHiszpaniaRumunia
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.