cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Wytyczne dla nauczycieli i wychowawców dotyczące przeciwdziałania dezinformacji i promowania umiejętności cyfrowych poprzez kształcenie i szkolenie (2022)

Data publikacji:  31.03.2023

Wytyczne dla nauczycieli i wychowawców w sprawie zwalczania dezinformacji i promowania umiejętności cyfrowych poprzez edukację zapewniają praktyczne wskazówki dla nauczycieli i wychowawców, w tym praktyczne wskazówki, plany działań, spostrzeżenia dotyczące tematów i przestróg opartych na tym, co działa w odniesieniu do umiejętności cyfrowych oraz edukacji i szkoleń.

Wytyczne mają na celu generowanie szerszego zrozumienia umiejętności cyfrowych osiągniętych poprzez edukację i szkolenia, promowanie odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z technologii cyfrowych, a także wspieranie lepszej świadomości społecznej i wiedzy na temat dezinformacji.

Wytyczne dostarczają wiedzy pedagogicznej na temat wzmacniania umiejętności krytycznego myślenia naszej młodzieży w celu zwiększenia jej odporności w świecie cyfrowym. Podobnie budowanie zaufania w klasie i tworzenie bezpiecznej przestrzeni dla uczniów i nauczycieli do dyskusji na drażliwe tematy są również badane.

Wytyczne są przeznaczone dla nauczycieli/pedagogów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z różnych przedmiotów i o różnym poziomie doświadczenia i wiedzy w tej dziedzinie.

Dokument jest dostępny pod tym linkiem

Dziedziny: Nauka o kształceniu
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.