cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

XXIX Forum Teleinformatyki – „System informacyjny państwa – dylematy rozwoju”

Data publikacji:  19.09.2023

W dniach 21-22 września odbędzie się XXIX Forum Teleinformatyki. W tym roku hasłem przewodnim jest „System informacyjny państwa – dylematy rozwoju”.

Forum Teleinformatyki to jedno z najstarszych wydarzeń w branży IT, które na stałe wpisało się w kalendarz konferencji. Cieszy się ona nieustannym zainteresowaniem szerokiej grupy odbiorców, co świadczy o jej ponadczasowości i atrakcyjności. Wydarzenie, jak co roku, odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe BOSS w Miedzeszynie (Żwanowiecka 20, 04-849 Warszawa). Tegoroczne Forum Teleinformatyki będzie realizowane tylko w formie stacjonarnej.

Forum to największe i prestiżowe tego rodzaju wydarzenie poruszające najtrudniejsze, najbardziej ważkie i aktualne zagadnienia związane z praktycznymi zastosowaniami informatyki w administracji i gospodarce naszego kraju. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Janusz Cieszyński – Minister Cyfryzacji, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Informatyczne, a organizatorami są Polska Izby Informatyki i Telekomunikacji oraz BizTech Konsulting SA.

Sektorowa Rada ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo jest partnerem merytorycznym Forum oraz organizatorem wspólnej sesji Rad Sektorowych (Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo oraz Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Informatyka). 

W sesji wspólnej, czyli Sesji 9 pt.: „AI wyzwaniem dla cyberbezpieczeństwa w przedsiębiorstwach, administracji i edukacji”, biorą udział członkowie i eksperci obu Rad oraz zaproszeni specjaliści. Sesja odbędzie się pierwszego dnia Forum w godzinach 14:25 – 18:00.

W ramach programu sesji Rad Sektorowych odbędą się poniższe aktywności:

14:25-14:30 Wstęp i prowadzenie: Beata Ostrowska, Przewodnicząca Sektorowej Rady ds. Kompetencji – Informatyka, Wiceprzewodnicząca Sektorowej Rady ds. Kompetencji Telekomunikacja i Cyberbezpieczeństwo

Sesja 1. „Potrzeby kompetencyjne sektora teleinformatycznego a rozwiązania AI”

14:30-15:00 Sektorowa Rama Kwalifikacji – Cyberbezpieczeństwo – projekt IBE – dr Dawid Dymkowski, ekspert Instytut Badań Edukacyjnych

15:00-15:30 „Kompetencje potrzebne firmom IT w czasach AI – nowe podejście do współpracy z odbiorcami, w tym z administracją publiczną” – Sektorowa Rada ds. Kompetencji – Informatyka [20 minut] 

15:30-16:30 Wspólny panel dyskusyjny [60 minut] – SODA/Bulldogjob.pl, członkowie i eksperci Rad

16:30-16:45 Przerwa kawowa

Sesja 2. „Jak uczyć AI oraz cyberbezpieczeństwa – edukacja branżowa”

16:45-17:15 Wprowadzenie – zagadnienia merytoryczne i metodyczne [30 minut]

17:15-18:00 Panel dyskusyjny [45 minut] – przedstawiciele sektora edukacyjnego (szkolnictwa ponadpodstawowego i szkół wyższych) – moderator: Wiesław Paluszyński

Warto podkreślić, że cały dwudniowy program Forum Teleinformatyki obejmuje 13 sesji, w których wystąpią uznani eksperci i praktycy z branży. To wydarzenie, które w sposób przekrojowy porusza tematy branży związane zarówno z kompetencjami, jak również ich praktycznym wykorzystaniem na rynku pracy, a także pozwala na wiele merytorycznych rozmów w kuluarach.

Drugiego dnia Forum Teleinformatyki odbędzie się wręczenie Nagrody „Złoty Herold II stopnia” oraz ogłoszenie wyników Konkursu Młodych Mistrzów.

Więcej informacji o Forum pod adresem: https://forumti.pl/?page_id=6570

Dziedziny: Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, telekomunikacja
Typ inicjatywy: Krajowa
Link:
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.