cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Zmieniające się zapotrzebowanie na umiejętności w gospodarkach i społeczeństwach cyfrowych: Przegląd literatury i studia przypadków z krajów o niskich i średnich dochodach (2021)

Data publikacji:  31.03.2023

Raport MOP rzuca światło na zmieniające się zapotrzebowanie na umiejętności w cyfrowych gospodarkach i społeczeństwach, opierając się głównie na przeglądzie literatury, wspartym zestawem studiów przypadków z krajów o niskim i średnim dochodzie. Dokonano przeglądu różnych podejść do pomiaru umiejętności cyfrowych, omówiono wpływ cyfryzacji na umiejętności i związane z tym zalecenia polityczne. Pokazuje, że choć cyfryzacja może się znacznie różnić pod względem zakresu i form w poszczególnych krajach i sektorach, to jednak jej wpływ na miejsca pracy i umiejętności jest wszędzie znaczący.

Raport przyczynia się do lepszego zrozumienia kluczowych implikacji procesu cyfryzacji w zakresie umiejętności i pomaga w podjęciu podstawowego wyzwania, jakim jest sposób, w jaki systemy umiejętności i uczenia się przez całe życie powinny reagować na szybkie tempo zmian technologicznych i strukturalnych wywołanych przez cyfryzację.

Dokument jest dostępny pod tym linkiem

Dziedziny: Umiejętność czytania, pisania i liczenia, Umiejętności osobiste i rozwój osobisty
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.