cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

CHAISE: Umiejętności w zakresie Blockchain dla Europy

Europa zajmuje wiodącą pozycję w wielu sektorach, które mogą z powodzeniem stosować blockchain lub inne technologie rozproszonych rejestrów (DLT). Jednocześnie brak umiejętności cyfrowych w całej Europie grozi utrudnieniem i spowolnieniem innowacji.

CHAISE to projekt Sector Skills Alliance, finansowany przez Komisję Europejską, poświęcony rozwojowi, strategii i szkoleniom w zakresie blockchain. Celem inicjatywy jest rozwiązanie problemu niedoborów w sektorze, podniesienie świadomości na temat korzyści i możliwości, jakie otwiera technologia, oraz wspieranie rozwoju zaawansowanych umiejętności poszukiwanych przez pracodawców.

Misją CHAISE: Umiejętności w zakresie Blockchain dla Europy jest opracowanie wspólnej strategii dotyczącej rozwoju umiejętności w zakresie blockchain w Europie i wspieranie siły roboczej poprzez udostępnianie przyszłościowych rozwiązań szkoleniowych. Sojusz śledzi i analizuje również rosnące zapotrzebowanie na umiejętności w zakresie blockchain i DLT w Europie.

Partnerstwo CHAISE skupia 23 Partnerów i 5 Partnerów Stowarzyszonych z 15 krajów UE Pełna lista zainteresowanych stron, które stoją za inicjatywą, znajduje się tutaj. Finansowany w ramach programu Erasmus+ Unii Europejskiej, projekt rozpoczął się w listopadzie 2020 roku i ma się zakończyć w 2024 roku.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Ekspercki
Dziedziny: Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowane
Technologia cyfrowa: łańcuch bloków
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska