cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Cyfrowy Tydzień na Łotwie

Digital Week (Cyfrowy Tydzień) to krajowa coroczna kampania informacyjna i uświadamiająca na Łotwie promująca umiejętności cyfrowe i transformację cyfrową. Jest on koordynowany przez Łotewskie Stowarzyszenie Technologii Informacyjno- Komunikacyjnych (LIKTA) we współpracy z Ministerstwem Ochrony Środowiska i Rozwoju Regionalnego (VARAM).

Głównym celem Tygodnia Cyfrowego na Łotwie jest zwiększenie świadomości znaczenia umiejętności cyfrowych wśród szerszego społeczeństwa, a także zapewnienie praktycznego wsparcia w zdobywaniu nowych umiejętności cyfrowych dla różnych grup docelowych. Cyfrowy tydzień na Łotwie jest organizowany we współpracy z europejskim tygodniem All Digital.

Cyfrowy Tydzień odbywa się na Łotwie już od 12 lat. Od początku jego istnienia zorganizowano ponad 5 500 wydarzeń bezpośrednich i internetowych, dzięki którym udało się zgromadzić ponad 350 000 Łotyszy.

Cyfrowy Tydzień obejmuje zarówno centralne wydarzenia i debaty członków Koalicji Narodowej na wysokim szczeblu, które można śledzić na żywo w Internecie, jak i wydarzenia odbywające się we wszystkich regionach Łotwy: w szkołach, bibliotekach, organizacjach pozarządowych, gminach i przedsiębiorstwach. Istnieje również możliwość sprawdzenia swoich umiejętności cyfrowych poprzez różne testy samooceny i konkursy umiejętności cyfrowych.

W organizacji Tygodnia 2021 wzięło udział ponad 230 partnerów, wśród których były firmy ICT, ministerstwa, władze publiczne, organizacje pozarządowe i koordynatorzy regionalni (gminy, biblioteki, szkoły, centra edukacji dorosłych).

Cyfrowy Tydzień 2022 na Łotwie odbędzie się w dniach 21-26 marca 2022 roku i będzie koncentrował się na łotewskich priorytetach w celu osiągnięcia celów Europejskiej Cyfrowej Dekady. Dni tematyczne podczas Digital Week 2022 na Łotwie będą poświęcone 4 filarom Cyfrowej Dekady: Umiejętności, Rząd, Infrastruktura i Biznes.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów, Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Dziedziny: Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowane
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Łotwa