cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

EIT Digital

EIT Digital to europejska inicjatywa edukacyjna i finansowa, która napędza innowacje w edukacji i szkoleniach w zakresie technologii i przedsiębiorczości. Strategicznie dostosowane do umiejętności i zdolności wymaganych do pracy z pojawiającymi się technologiami, tematy EIT Digital sięgają od sztucznej inteligencji (AI) i internetu rzeczy (IoT) do bezpieczeństwa cybernetycznego i sieciowego oraz innowacji w technologii dla wszystkich. Założona w 2010 roku w ramach Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii (EIT), EIT Digital koncentruje się szczególnie na innowacjach i postępie w transformacji cyfrowej na terenie państw członkowskich Unii Europejskiej. Jednocześnie organizacja wspiera przedsiębiorstwa, firmy, osoby prywatne oraz małe i średnie przedsiębiorstwa (MŚP), które chcą dowiedzieć się więcej na temat prosperowania w coraz bardziej cyfrowym środowisku i odpowiednich umiejętności technicznych, aby wspierać cyfrową transformację europejskiej gospodarki.

Sieć EIT Digital obejmuje ponad 200 ogólnoeuropejskich ośrodków badawczych, firm, przedsiębiorstw i MŚP, start-upów, specjalistów w dziedzinie technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT), transgranicznych kolaboracji w zakresie badań i rozwoju (R&D), a także indywidualnych przedsiębiorców. Poprzez tę szeroką sieć EIT Digital łączy efektywne i bezpieczne wykorzystanie technologii z poszerzoną pulą talentów profesjonalistów z umiejętnościami technicznymi. W warunkach otwartej innowacji, uczestniczące podmioty otrzymują szkolenia, doradztwo i wsparcie w zakresie przeprojektowania procesów biznesowych i operacyjnych oraz wprowadzania innowacji technologicznych w ramach strategii organizacyjnej. Poprzez koncentrację na technologiach wschodzących, EIT Digital przyczynia się również bezpośrednio do zwiększenia absorpcji, rozwoju i wdrożenia zaawansowanych technologii, stymulując wzrost rynku i rozwój sektora technologicznego.

EIT Digital tworzy szeroki zakres możliwości szkolenia i podnoszenia kwalifikacji w dziedzinie technologii cyfrowych i innowacji. Obejmuje to zapewnienie wsparcia poprzez kursy otwarte i programy zawodowe, skierowane do szerokiej grupy ludności europejskiej – od możliwości dla osób początkujących, po profesjonalne programy magisterskie prowadzące do uzyskania formalnych kwalifikacji oraz wsparcie szkoleniowe ukierunkowane na biznes. EIT Digital wzmacnia również ogólną europejską bazę wiedzy, udostępniając wszystkim techniczne treści edukacyjne pochodzące z wiarygodnych źródeł.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów, Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Dziedziny: Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowane
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, internet rzeczy, chmura obliczeniowa, tworzenie stron internetowych, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska