cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

ICT Innovation for Manufacturing SMEs (I4MS)

ICT Innovation for Manufacturing SMEs (I4MS) to inicjatywa, finansowana z dotacji programu Komisji Europejskiej „Horyzont 2020”, której celem jest zapewnienie wsparcia małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP) z sektora produkcyjnego w ich cyfrowej transformacji. I4MS jest jedną z głównych inicjatyw, uruchomionych w ramach digitalizacji przemysłu wytwórczego i dostosowania europejskich przedsiębiorstw do ery cyfrowej. I4MS jest również jedną z kluczowych inicjatyw uruchomionych przez Komisję Europejską w celu ukształtowania paneuropejskiej sieci Digital Innovation Hubs (DIH).

Skierowana do MŚP i mid-caps (organizacji zatrudniających zazwyczaj od 250 do 3000 pracowników i generujących większe zyski w porównaniu z mniejszymi firmami), platforma I4MS oferuje bazę danych ze szkoleniami dotyczącymi różnych zastosowań technologicznych w produkcji. Szkolenia różnią się formatem – online, blended lub warsztaty twarzą w twarz – i obejmują tematy, które potencjalnie mogą przyczynić się do transformacji cyfrowej MŚP, takie jak sztuczna inteligencja (AI), robotyka, druk 3D w produkcji, Internet rzeczy (IoT) i konserwacja predykcyjna, cyberbezpieczeństwo i wiele innych.

Dzięki inicjatywie MŚP i firmy o średniej kapitalizacji mogą ubiegać się o finansowanie w formie wsparcia technologicznego i/lub finansowego oraz uzyskać dostęp do odpowiednich zaproszeń do wyrażenia zainteresowania i zaproszeń do świadczenia usług ze strony instytucji europejskich. Organizacje mogą również korzystać z infrastruktury zapewnianej przez I4MS, aby eksperymentować z różnymi technologiami i innowacyjnymi usługami oraz oceniać ich korzyści przed zainwestowaniem w nie. Dostępne są również zasoby dla przedsiębiorstw dotyczące wspierania rozwoju umiejętności cyfrowych i umiejętności w zakresie transformacji cyfrowej.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Dziedziny: Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowaneInżynieria, produkcja i budownictwo, bliżej niezdefiniowaneElektronika i automatykaProdukcja i przetwórstwo, bliżej niezdefiniowane
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, internet rzeczy, robotyka, rzeczywistość rozszerzona, rzeczywistość wirtualna
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska