cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Dzień informacyjny programu DIGITAL Europe

Data wydarzenia:

20.10.2022 09:30 - 11:30

Bilety:

0,00 zł
Rezerwuj teraz

Aby poznać wymagania, warunki i kryteria dotyczące udziału w programie DIGITAL Europe, platforma Digital Skills and Jobs zaprasza na ten dzień informacyjny i prezentację online w dniu 20 października 2022 r. Dowiesz się o naborze 3 i uzyskasz możliwość wyszukiwania partnerów i przygotowania swojej propozycji.

W ramach programu finansowane będą studia magisterskie i licencjackie w zakresie technologii cyfrowych (na przykład cyberbezpieczeństwo, sztuczna inteligencja, blockchain, IoT, big data, chmura itp.), a także programy interdyscyplinarne łączące tradycyjne przedmioty z technologią. Finansowanie jest dostępne dla konsorcjów uniwersytetów, ośrodków badawczych i przedsiębiorstw, a celem jest szkolenie większej liczby specjalistów ICT oraz wzmocnienie umiejętności cyfrowych specjalistów z sektorów innych niż ICT.

Projekt ma na celu rozwiązanie obecnych problemów z niedoborem specjalistów ICT. Brak ekspertów jest również poważnym problemem w naszym kraju. Dlatego jest to duża szansa dla wszystkicch interesariuszy,, w tym członków i partnerów porozumienia, zwłaszcza tych, którzy mogliby uczestniczyć w konsorcjum i pomóc w szkoleniu nowych ekspertów. Przyczyni się również do wzmocnienia współpracy między uczelniami, ośrodkami badawczymi i przemysłem, ulepszy i zmodernizuje wyposażenie techniczne i interoperacyjność między uniwersytetami oraz zapewni wsparcie studentom, którzy chcą uczestniczyć w nowych kursach. Chcemy, aby nowe programy stanowiły podstawę cyfrowej suwerenności Europy i pomogą przyciągać i zatrzymywać najlepsze talenty z całego świata.

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy, Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Podstawowy, Ekspercki, Średni
Dziedziny: Programy i kwalifikacje podstawowe, Umiejętność czytania, pisania i liczenia
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Data rozpoczęcia:
20/10/2022 09:30
Data zakończenia:
20/10/2022 11:30
Ustawienia wydarzenia:
wirtualne
Strefa czasowa wydarzenia:
Europe/Warsaw