cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Webinarium: Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie?

Data wydarzenia:

01.03.2023 18:00 - 19:30

Bilety:

0,00 zł
Rezerwuj teraz

Kiedy: 1 marca 2023 r., godz. 18.00-19.30

Udział: bezpłatny – obowiązują zapisy

Zapisy: www.zapisy.ceo.org.pl/activity/415/overview

Otwarte spotkanie online z cyklu „Polub Internet młodych”. W ich trakcie eksperci i ekspertki przybliżą perspektywę dzieci i młodzieży jako korzystających z Internetu. Pomogą także zrozumieć, co sprawia, że świat online jest tak atrakcyjny dla młodego pokolenia. Rozmowa m.in. o TikToku, grach, edukacji online czy internetowym języku dzieci i młodzieży.

W spotkaniu wezmą udział:
Łukasz Wojtasik – autor kampanii i projektów edukacyjnych poświęconych tematyce bezpieczeństwa online, m.in.: „Dziecko w Sieci”, „Sieciaki.pl”, „Stop Cyberprzemocy”. Prowadzi wykłady i warsztaty z zakresu ochrony prywatności w sieci, przeciwdziałania cyberprzemocy, szkodliwym treściom, nadużywaniu sieci i innym zagrożeniom.
Urszula Zadworna – psycholożka i nauczycielka realizująca programu „Dobre Łącza”.

Spotkanie poprowadzi:
Katarzyna Pijanowska – absolwentka filologii polskiej, glottodydaktyczka, trenerka i edukatorka. Prowadzi warsztaty i szkolenia, jest autorką kursów internetowych i artykułów edukacyjnych. Koordynuje cykl „Odporna szkoła”, który wspiera nauczycielki i nauczycieli w codziennej pracy.

Cykl odbywa się w ramach działań „Dobre łącza” programu „Szkoła twórczych praktyk”, których celem jest bezpieczne funkcjonowanie dzieci i młodzież w świecie online (a także offline) poprzez wspieranie rozwoju kompetencji społeczno-emocjonalnych zarówno wśród uczniów i uczennic, jak i nauczycieli i nauczycielek oraz rodziców.

Spotkanie opiera się na treściach z kolekcji „Dobre łącza”, która zawiera filmy i materiały edukacyjne wspierające nauczycieli i rodziców w rozwoju dzieci w wieku 7-12 lat w bezpiecznym korzystaniu z internetu poprzez wzmacnianie ich kompetencji społeczno-emocjonalnych.

Źródło: https://zapisy.ceo.org.pl/activity/415/overview

Rezerwacje on-line na to wydarzenie nie są dostępne.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Data rozpoczęcia:
01/03/2023 18:00
Data zakończenia:
01/03/2023 19:30
Ustawienia wydarzenia:
wirtualne wcześniej zarejestrowane
Strefa czasowa wydarzenia:
Europe/Warsaw
Kraj: Polska