cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Centrum Cyfrowe w Danii

Digital Hub Denmark to duński portal informacyjny dla różnych grup docelowych zaangażowanych lub aktywnych w branży technologicznej.

Uruchomiona w 2018 roku inicjatywa non-profit ma na celu oferowanie wsparcia dla duńskiego systemu technologicznego i łączenie lokalnych i krajowych talentów cyfrowych i start-upów z europejskimi i globalnymi inwestorami i hubami. Kolejnym celem jest podniesienie ogólnego profilu duńskiego przemysłu w wymiarze technologicznym, przyciągnięcie projektów i przyczynienie się do rozwoju ekosystemów technologicznych, określonych jako kluczowe dla przyszłości duńskiej gospodarki. Organizacja skupia się na rozwoju technologicznym w takich obszarach jak finanse, zdrowie, rolnictwo i żywność, nieruchomości i handel detaliczny, edukacja, robotyka i sektor kreatywny. Gromadzi dane dotyczące tych poszczególnych ekosystemów cyfrowych, aby zapewnić ukierunkowane i odpowiednie porady dla zainteresowanych stron i podmiotów w tej dziedzinie.

Inicjatywa obejmuje również wskazówki i wprowadzenie do szeregu tematów, przydatnych dla wszystkich zainteresowanych studiami, pracą i życiem w Danii, ze szczególnym uwzględnieniem technologii. Użytkownicy mogą również znaleźć informacje o odpowiednich miejscach pracy w danej dziedzinie, a także istotne szczegóły dotyczące tego, jak wprowadzić swoje podatki do systemu publicznego, jakie usługi imigracyjne są dostępne. Dalsze treści dotyczące duńskiej sceny edukacyjnej i pracy, takie jak start-upy, branże i instytucje edukacyjne są również dostępne za pośrednictwem Digital Hub Denmark.

Digital Hub Denmark oferuje prężną społeczność i środowisko z szybko rozwijającymi się ekosystemami technologicznymi, a także ułatwia finansowanie i łączenie zasobów przez inwestorów. Wdrożony jako jedna z głównych inicjatyw Danii działających w ramach duńskiej strategii cyfrowego wzrostu, Digital Hub Denmark wspiera krajową politykę cyfryzacji, przyciągając cyfrowe talenty z całego świata.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Ekspercki
Dziedziny: Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowane
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, duże zbiory danych, łańcuch bloków, robotyka, rzeczywistość wirtualna, chmura obliczeniowa
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Dania
Typ finansowania: Publiczne
Data rozpoczęcia:
10/01/2018 00:00