cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Nieformalna szkoła IT w Rumunii

Nieformalna Szkoła IT została uruchomiona w Rumunii w 2013 roku i od tego czasu stworzyła szansę dla ponad 7000 absolwentów na znalezienie orientacji zawodowej związanej z pracą w branży IT.

Szkoła zapewnia uczniom mentorów z silnym zapleczem technicznym i ogromnym doświadczeniem zawodowym, elastyczny i łatwy do przyjęcia harmonogram nauki oraz techniczne programy edukacyjne dostosowane i aktualizowane zgodnie z najnowszymi wymaganiami i trendami rynkowymi.

Kursy dostosowane do aktualnych potrzeb rynku, elastyczny harmonogram, dostęp do społeczności doświadczonych mentorów, sesje dotyczące umiejętności miękkich oraz mentoringu technicznego i sesji coachingowych stanowią zestaw dobrych praktyk wspierających absolwentów w ich potencjalnych ścieżkach zawodowych w branży IT.

Po stronie studentów, ten nieformalny proces łączący szkolenia, coaching i mentoring, ułatwia absolwentom zbliżenie się do kariery w branży IT i zdobycie wystarczających umiejętności technicznych, aby z powodzeniem przeprowadzić techniczną rozmowę kwalifikacyjną. Na poziomie systemowym, Nieformalna Szkoła IT stała się pomostem łączącym system edukacji z rynkiem pracy. Wszystkie kursy są dostosowane do specyficznych potrzeb firm IT i obejmują zarówno umiejętności miękkie, jak i sesje szkoleniowe dotyczące kariery, co zapewnia kompletne doświadczenie edukacyjne. Wpływ można łatwo zaobserwować na całym rynku IT w Rumunii, z programami nauczania Szkoły pomagającymi odpowiedzieć na stale rosnące zapotrzebowanie na specjalistów IT i tworząc nowy kanał rekrutacji dla pracodawców.

Ponadto doświadczenie Szkoły udowodniło, że nauka umiejętności cyfrowych nie zależy od wieku, płci, wcześniejszych studiów, doświadczenia zawodowego itp. Studenci pochodzą z różnych branż (od HoReCa po sztukę, bankowość, teologię, sprzedaż, socjologię, turystykę i tak dalej) i nie ma ograniczeń wiekowych, aby się zapisać. Jedynym warunkiem zapisania się jest znajomość języka rumuńskiego, ponieważ studenci mogą uzyskać dostęp do kursów online, z dowolnego miejsca w Rumunii, a nawet na świecie.

Inicjatywa została uruchomiona w Kluż-Napoka w 2013 roku, a następnie rozszerzona na 6 kolejnych największych hubów IT w Rumunii (Bukareszt, Iași, Timișoara, Brașov, Craiova i Sibiu) oraz na Republikę Mołdawii, przenosząc ustalone dobre praktyki opracowane w Kluż-Napoka do wszystkich tych nowych lokalizacji. Dodatkowo, podczas pandemii COVID-19, wszystkie kursy zostały przeniesione do Internetu, dzięki czemu Szkoła stała się jeszcze bardziej efektywnie dostępna dla wszystkich rumuńskich użytkowników pasjonujących się IT.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy, Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany
Dziedziny: Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowane
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Rumunia
Typ finansowania: Prywatne
Data rozpoczęcia:
01/01/2013 00:00