cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Program „Junta Andalucía” – Zintegrowany program nauczania dla chmury obliczeniowej – Hiszpania

„Junta Andalucía” to program szkoleniowy, który jest obecnie realizowany w hiszpańskim regionie Andaluzji i jest owocem współpracy Ministerstwa Rozwoju Edukacyjnego i Szkolenia Zawodowego oraz Amazon Web Services (AWS).

Głównym celem jest wsparcie kolejnej generacji cyfrowych talentów w regionie i odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie na ICT na hiszpańskim rynku pracy. Szkolenie w zakresie przetwarzania w chmurze za pośrednictwem AWS Cloud jest zintegrowane z programem nauczania ICT w regionie Andaluzji w sposób komplementarny. Program szkoleniowy rozpoczął się w 2021 roku i potrwa do końca lipca 2023 roku.

Dlaczego jest to dobra praktyka?

Program szkoleniowy jest pierwszym tego typu programem w Hiszpanii. Jest dostępny w 105 ośrodkach szkolenia zawodowego w Andaluzji, w sumie w 175 cyklach technologii informacyjnych, oferując treści szkoleniowe oparte na technologiach chmurowych.

Oczekuje się, że w ciągu najbliższych 2 lat program przeszkoli w Andaluzji około 6000 uczniów. Zapewnione jest również wsparcie dla nauczycieli, w różne działania zaangażowało się już ponad 700 nauczycieli.

Szkolenie wspiera nie tylko ulepszony zestaw umiejętności i kompetencje cyfrowe, ale także ułatwia dostęp do możliwości zatrudnienia w tej dziedzinie (od architektury chmury, po analitykę danych, cyberbezpieczeństwo, IoT lub rozwój oprogramowania), a także „natywne dla chmury” miejsca pracy, takie jak rozwój operacji lub DevOps.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji
Poziom umiejętności cyfrowych: Średni, Zaawansowany
Dziedziny: Interdyscyplinarne programy i kwalifikacje związane z technologiami informacyjno-komunikacyjnymi (ICT)
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, internet rzeczy, chmura obliczeniowa
Typ inicjatywy: Regionalna
Zasięg geograficzny: Hiszpania
Typ finansowania: Publiczno-prywatne
Data rozpoczęcia:
06/09/2021 00:00
Data zakończenia:
31/07/2023 00:00