cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Program konferencyjny „Komputer w szkole” – Czechy

Gymnazium Vincenca Makovsky’iego jest organizatorem Krajowej Konferencji „Komputer w szkole” od 2003 roku.

Konferencja regularnie gromadzi około 200 uczestników, głównie ze szkół podstawowych i średnich, ale także z firm komercyjnych i organizacji non-profit, aby promować ideę efektywnego wykorzystania technologii cyfrowych w edukacji.

Trzydniowy program obejmuje prawie 100 prezentacji w formie wykładów i warsztatów. Uczestnikami są głównie nauczyciele, zgłaszający się do prezentacji swojej pracy praktycznej (ok. 70%), oraz firmy komercyjne, prezentujące swoje rozwiązania techniczne dla edukacji (ok. 30%).

Konferencja jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych wystąpieniem. Nauczyciele mogą zaprezentować przykłady dobrych praktyk w zakresie wykorzystania technologii cyfrowych w nauczaniu, nadać rozgłos swojej szkole i wymienić się doświadczeniami z kolegami z innych szkół. Firmy mogą zaprezentować wykorzystanie swoich produktów w procesie nauczania, a także w zarządzaniu technologią w szkołach.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane, Technologie informacyjno-komunikacyjne (ICT), bliżej niezdefiniowane, Obsługa i użytkowanie komputerów
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Regionalna
Zasięg geograficzny: Czechy
Typ finansowania: Publiczno-prywatne