cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Blik wspiera edukację z zakresu cyberbezpieczeństwa

Data publikacji:  03.08.2023
prnews.pl logo

Już po raz kolejny uczestnicy BLIKOMANII wsparli projekty edukacyjne realizowane przez Fundację Uniwersytet Dzieci. Dzięki tym inicjatywom  około 8 tysięcy dorosłych i  prawie 119 tys. dzieci wzięło udział w lekcjach i webinarach dotyczących m.in.bezpieczeństwa w sieci. Docelowo do 2025 roku programy wspierane przez BLIKA mają dotrzeć do 225 tys. uczniów w polskich szkołach i 13 tys. nauczycieli, dyrektorów i rodziców.

Na każdym kroku dzieci oraz dorośli mają styczność z internetem. Wszyscy w sieci spędzają dużo czasu, szczególnie młode pokolenia. Bycie online wiąże się jednak z wieloma niebezpieczeństwami, o których łatwo zapomnieć. W związku z tym, BLIK po raz kolejny został partnerem programów Fundacji Uniwersytet Dzieci „Ja w Internecie. Jak dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci” i “Dziecko z Pasją”. Dzięki działaniom realizowanym w ramach tych programów, dzieci wraz z nauczycielami realizują m.in. lekcje w oparciu o różnorodne scenariusze – poznają podstawowe mechanizmy odpowiedzialne za zachowania w Internecie, uczą się jak reagować, jeśli zostaną ofiarą lub świadkiem cyberprzemocy, poznają różnicę pomiędzy hejtem, a konstruktywną krytyką, dowiadują się, jak dbać o swój wizerunek w Internecie i wiele innych.

Źródło: https://prnews.pl/blik-wspiera-edukacje-z-zakresu-cyberbezpieczenstwa-to-juz-dwa-lata-i-119-tys-wyedukowanych-dzieci-471840?smclient=88c488cd-b0c0-11e6-8101-0cc47a1256ac&utm_source=salesmanago&utm_medium=email&utm_campaign=default

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.