cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Chaise – Plan działania na rzecz współpracy sektorowej w zakresie umiejętności blockchain

Data publikacji:  27.01.2023

Nowy projekt CHAISE otrzymał od Komisji Europejskiej zadanie stworzenia nowej strategii rozwoju umiejętności, aby rozwiązać problem braku talentów w zakresie technologii blockchain i distributed ledger (DLT) w całej Europie.

W ramach czteroletniego projektu powstanie certyfikowany program szkoleniowy dla technologii blockchain i DLT oraz pierwszy w historii profil zawodowy „specjalisty blockchain”. W ramach CHAISE opracowany zostanie 5-semestralny program kształcenia i szkolenia zawodowego w 11 językach UE. Oprócz umiejętności technicznych typowych dla blockchain/DLT, program nauczania CHAISE będzie również obejmował nietechniczne umiejętności miękkie, aby odpowiedzieć na konkretne potrzeby nowoczesnych środowisk pracy (rozwiązywanie problemów, praca zespołowa oraz styl styl myślenia skupiający się na klientach i przedsiębiorczości).

Prowadzone przez Université Claude Bernard Lyon 1 (UCBL), konsorcjum projektu składa się z europejskich i globalnych liderów w dziedzinie blockchain i DLTs, w tym partnerów przemysłowych i akademickich, organizacji sektorowych i społeczności.

© 2021 Chaise Blockchainskills

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów, Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: łańcuch bloków, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.