cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

„Cyberdojrzali – bądź mądrzejszy od oszusta” – od września start programu edukacyjno-społecznego

Data publikacji:  01.09.2023
prnews.pl logo

Od września br. Bank Pocztowy rozpocznie program społeczny „Cyberdojrzali – bądź mądrzejszy od oszusta”. Głównym celem projektu jest edukacja osób dojrzałych z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz świadomego poruszania się w świecie finansów. Jak przyznają organizatorzy akcji, znajomość zagrożeń i umiejętność szybkiego reagowania jest niezbędna, jeśli chcemy pozostać bezpieczni online. Do udziału w Programie Bank Pocztowy zaprosił m.in. ekspertów z Policji oraz UOKiK-u.

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii informatycznych oraz nowymi możliwościami szybkich płatności coraz częściej występuje nowy rodzaj cyberprzestępczości. Oszustwa finansowe, których ofiarami padają głównie osoby dojrzałe, w dużej mierze opierają się na socjotechnikach i psychotechnikach manipulacyjnych, bezwzględnie wykorzystujących życzliwość osób starszych oraz ich troskę o bliskich.

Dlatego Bank Pocztowy rozpoczyna projekt „Cyberdojrzali – bądź mądrzejszy od oszusta” i buduje przekaz w sposób odbiegający od dotychczasowych kampanii, motywując dwie grupy docelowe kampanii (osoby starsze i ich dorosłe dzieci) do rozmowy, bo ta może ochronić ich przed podjęciem złej decyzji.

Realizowane w pierwszym etapie Projektu webinary będzie można obejrzeć m.in. na kanale YouTube.

Źródło: https://prnews.pl/cyberdojrzali-badz-madrzejszy-od-oszusta-od-wrzesnia-start-programu-edukacyjno-spolecznego-banku-pocztowego-472168?smclient=88c488cd-b0c0-11e6-8101-0cc47a1256ac&utm_source=salesmanago&utm_medium=email&utm_campaign=default

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.