cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Cztery studia magisterskie z zakresu sztucznej inteligencji otwarte na zapisy

Data publikacji:  11.02.2023

4 studia magisterskie z zakresu sztucznej inteligencji finansowane przez Connecting Europe Facility (CEF) są obecnie otwarte na zapisy i poszukują ambitnych studentów z całej Europy, którzy rozpoczną swoje szkolenia jesienią 2022 roku.

Kursy te są wynikiem współpracy między wieloma partnerami europejskimi i krajowymi, a wszystkie mają konkretny nacisk: oto krótka prezentacja, aby lepiej zrozumieć każdy z nich.

AI4Gov: szkolenie nowej generacji profesjonalistów administracji publicznej

The Artificial Intelligence for Public Services MSc jest otwarty na zapisy do swojej drugiej edycji: uruchomiony już w zeszłym roku, koncentruje się na szkoleniu profesjonalistów w dziedzinie usług publicznych z umiejętnościami AI, dążąc do zwiększenia poziomu wysoko wyspecjalizowanych umiejętności cyfrowych w tej dziedzinie.

Celem jest przygotowanie liderów do przyjęcia AI w sektorze publicznym, a w pierwszej edycji wzięło udział 40 studentów z 23 różnych narodowości, z równą równowagą mężczyzn i kobiet. Studenci, którzy obecnie kończą kurs, już dali bardzo pozytywne opinie i możesz przeczytać krótki cytat z Enzo Maria Le Fevre, obecnie studenta AI4Gov MSc. Enzo był jednym ze świadków kampanii komunikacyjnej zorganizowanej z okazji pierwszej rocznicy Digital Skills and Jobs Platform, a jego wypowiedź na temat tego, dlaczego zdecydował się rozpocząć to szkolenie, można znaleźć tutaj.

Studenci otrzymają wspólny tytuł magistra od Universidad Politécnica de Madrid i Politecnico di Milano we współpracy z Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg i Tallinn University of Technology. Termin rejestracji upływa 30 czerwca, a zmianą w stosunku do poprzedniej edycji jest to, że w tym roku będzie to kurs w niepełnym wymiarze godzin, zamiast pełnego zaangażowania. Aby uzyskać więcej informacji oraz dowiedzieć się, czy i jak można się zgłosić, odwiedź stronę  internetową projektu.

Czynnik ludzki w AI: studia magisterskie Human Centered AI (HCAIM)

HCAIM (Human Centered AI Masters) są otwarte od tego roku akademickiego w uniwersytetach, które są częścią programu: Technological University Dublin, HU University of Applied Sciences Utrecht, University of Naples Federico II oraz Budapest University of Technology and Economics.

Ideą powstania HCAIM MScs jest to, że systemy AI niosą ze sobą ogromny potencjał, ale także szereg wyzwań, od tendencyjnych wdrożeń opartych na wadliwych danych, po utratę zrozumienia i kontroli nad złożonymi systemami. Jak zapewnić, że sztuczna inteligencja jest wykorzystywana dla wspólnego dobra? MScs będzie szkolić studentów do budowania i stosowania AI, a także pomóc im zrozumieć, jak radzić sobie z wyborami społecznymi, które się z tym wiążą. Część szkolenia będzie w explainable AI, zgodności przez projektowanie i wdrażanie systemów w organizacjach świata rzeczywistego, upoważniając przyszłych specjalistów AI do podejmowania właściwych decyzji dotyczących wykorzystania AI z ludzkimi obawami w centrum.

Istnieją opcje pełnoetatowe i niepełnoetatowe dla studentów, w zależności od Uniwersytetu, a także stypendia. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu, aby znaleźć wszystkie konkretne opcje dostępne na każdym uniwersytecie.

Szkolenie przyszłych przedsiębiorców AI: Master in AI for Careers in the EU (MAI4CAREU)

Program MAI4CAREU dostrzega szeroką sieć współpracy, która obejmuje Uniwersytet Cypryjski, Uniwersytet w Bolonii, Uniwersytet Techniczny w Dreźnie i Uniwersytet w Ruse Angel Kanchev w Bułgarii, plus Centrum Doskonałości CYENS na Cyprze i cztery MŚP z branży zaawansowanych technologii (Nodes & Links Labs, 3AeHealth LTD, INJENIA SRL i MLPS AD).  Ważną wartością dodaną tego programu jest właśnie ta sieć współpracujących partnerów, która zapewni studentom możliwość uczestnictwa w AI Camp, pracy w zespole ze studentami z innych uniwersytetów, odbycia stażu lub nawet goszczenia na kursach online innych uniwersytetów.

MAI4CAREU kładzie duży nacisk na szkolenie przyszłych przedsiębiorców AI i wspieranie tworzenia startupów AI. Terminy rejestracji różnią się w różnych uczelniach oferujących MSc, od Uniwersytetu Cypryjskiego 31 maja do 1 września dla Uniwersytetu Angel Ruse w Bułgarii. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu.

AI dla opieki zdrowotnej: eXplainable Artificial Intelligence in healthcare Management (xAIM)

eXplainable Artificial Intelligence in healthcare Management (xAIM): skierowany jest do pracowników służby zdrowia, w celu rozwiązania problemu braku wysoko wyspecjalizowanych umiejętności cyfrowych w AI w tym sektorze. Jest przeznaczony dla wszystkich zainteresowanych zrozumieniem potrzeb eXplainable AI (xAI) w opiece zdrowotnej, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania możliwych aplikacji AI. Zostanie dostarczony przez Uniwersytet w Pawii, składający się z 90 ECTS w ciągu 18 miesięcy, a termin rejestracji upływa 30 czerwca. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej projektu.

© Halfpoint – stock.adobe.com

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.