Digital Education Accelerator, intensywny program szkoleń i testów europejskiej platformy edukacji cyfrowej, wybrał sześć zespołów, które wezmą w nim udział.
Szkolenie zespołów i testowanie rozwiązań to dwie fazy intensywnego programu szkoleniowego i testowego znanego jako Digital Education Accelerator.
W następstwie zaproszenia do składania wniosków, ogłoszonym latem, wnioskodawcy zostali zachęceni do przedstawienia swoich kreatywnych rozwiązań w zakresie edukacji cyfrowej skupionych wokół trzech tematów:
– grupy marginalizowane i podatne na zagrożenia
– zaangażowanie w edukację (cyfrową)
– umiejętności XXI wieku.
Cotygodniowe sesje coachingowe są częścią pierwszego poziomu, który obejmuje program online. Jego celem jest promowanie innowacji, zwiększanie kreatywności i wspieranie sukcesu najnowocześniejszych inicjatyw edukacyjnych. Trenerzy programu pomagają uczestnikom, a światowi specjaliści z dziedziny pedagogiki i biznesu udzielają im wskazówek.
Drugi etap polega na testowaniu i walidacji prototypów w środowisku dostosowanym do potrzeb każdego zespołu. Zespoły mogą zdecydować, czy chcą testować w rzeczywistym środowisku, czy w laboratorium innowacji. W obu sytuacjach faktyczni testerzy będą wchodzić w bezpośrednią interakcję z prototypami poprzez praktyczne działania.
Kluczowe elementy coachingu na obu etapach obejmują zespołowe, partnerskie i przedsiębiorcze uczenie się, jak również „Craftorship”, czyli gotowość do eksperymentowania z nowymi pomysłami w celu zastosowania ich w praktyce i osiągnięcia wysokiego poziomu kompetencji.
Poznaj zespoły:
– Datorium, Łotwa: zachęca i przygotowuje młodych ludzi do realizacji ich pomysłów w globalnym środowisku cyfrowym, jednocześnie po prostu pomagając im w nauce programowania.
– d.teach, Belgia: non-profit, globalna szkoła online poświęcona reintegracji i internacjonalizacji. Instytucja specjalizuje się w zindywidualizowanej edukacji online.
– Edumus, Estonia: jest szkołą zdalnego nauczania, która oferuje uczniom szkół średnich możliwość studiowania szerokiego zakresu specjalistycznych obszarów, takich jak kodowanie, architektura jako środowisko życia i umiejętności finansowe.
– Futuclass, Estonia: oferuje wykłady naukowe, które są zabawne i zgodne z programem nauczania w wirtualnej rzeczywistości dla uczniów szkół średnich.
– Levebee, Czechy: Dzięki setkom odrębnych ćwiczeń i „bitów edukacyjnych”, które rozbijają tematy matematyczne na setki indywidualnych ćwiczeń multimodalnych, aplikacja Levebee pomaga przedszkolakom uzupełnić braki w wiedzy arytmetycznej.
– Praktikal, Estonia: ekosystem edukacyjny STEM, który wyposaża nauczycieli w narzędzia do motywowania przyszłych inżynierów i naukowców, promując przejście do społeczeństwa, które bardziej ceni naukę.
Dołącz do społeczności Hubu, jeśli chcesz wziąć udział w Digital Education Accelerator 2023.
© Komisja Europejska