cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Digital Education Accelerator 2022: Komisja ogłasza wybrane zespoły

Data publikacji:  24.02.2023

Digital Education Accelerator, intensywny program szkoleń i testów europejskiej platformy edukacji cyfrowej, wybrał sześć zespołów, które wezmą w nim udział.

Szkolenie zespołów i testowanie rozwiązań to dwie fazy intensywnego programu szkoleniowego i testowego znanego jako Digital Education Accelerator.

W następstwie zaproszenia do składania wniosków, ogłoszonym latem, wnioskodawcy zostali zachęceni do przedstawienia swoich kreatywnych rozwiązań w zakresie edukacji cyfrowej skupionych wokół trzech tematów:

– grupy marginalizowane i podatne na zagrożenia

– zaangażowanie w edukację (cyfrową)

– umiejętności XXI wieku.

Cotygodniowe sesje coachingowe są częścią pierwszego poziomu, który obejmuje program online. Jego celem jest promowanie innowacji, zwiększanie kreatywności i wspieranie sukcesu najnowocześniejszych inicjatyw edukacyjnych. Trenerzy programu pomagają uczestnikom, a światowi specjaliści z dziedziny pedagogiki i biznesu udzielają im wskazówek.

Drugi etap polega na testowaniu i walidacji prototypów w środowisku dostosowanym do potrzeb każdego zespołu. Zespoły mogą zdecydować, czy chcą testować w rzeczywistym środowisku, czy w laboratorium innowacji. W obu sytuacjach faktyczni testerzy będą wchodzić w bezpośrednią interakcję z prototypami poprzez praktyczne działania.

Kluczowe elementy coachingu na obu etapach obejmują zespołowe, partnerskie i przedsiębiorcze uczenie się, jak również „Craftorship”, czyli gotowość do eksperymentowania z nowymi pomysłami w celu zastosowania ich w praktyce i osiągnięcia wysokiego poziomu kompetencji.

Poznaj zespoły:

Datorium, Łotwa: zachęca i przygotowuje młodych ludzi do realizacji ich pomysłów w globalnym środowisku cyfrowym, jednocześnie po prostu pomagając im w nauce programowania.

d.teach, Belgia: non-profit, globalna szkoła online poświęcona reintegracji i internacjonalizacji. Instytucja specjalizuje się w zindywidualizowanej edukacji online.

Edumus, Estonia: jest szkołą zdalnego nauczania, która oferuje uczniom szkół średnich możliwość studiowania szerokiego zakresu specjalistycznych obszarów, takich jak kodowanie, architektura jako środowisko życia i umiejętności finansowe.

Futuclass, Estonia: oferuje wykłady naukowe, które są zabawne i zgodne z programem nauczania w wirtualnej rzeczywistości dla uczniów szkół średnich.

Levebee, Czechy: Dzięki setkom odrębnych ćwiczeń i „bitów edukacyjnych”, które rozbijają tematy matematyczne na setki indywidualnych ćwiczeń multimodalnych, aplikacja Levebee pomaga przedszkolakom uzupełnić braki w wiedzy arytmetycznej.

Praktikal, Estonia: ekosystem edukacyjny STEM, który wyposaża nauczycieli w narzędzia do motywowania przyszłych inżynierów i naukowców, promując przejście do społeczeństwa, które bardziej ceni naukę.

Dołącz do społeczności Hubu, jeśli chcesz wziąć udział w Digital Education Accelerator 2023.

© Komisja Europejska

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Średni
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.