cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Digital SkillUp uruchamia innowacyjne kursy internetowe na temat powstających technologii dla obywateli Unii Europejskiej oraz MŚP

Data publikacji:  27.01.2023

W cyfrowym świecie nasze życie osobiste, jak również przyszłość pracy, są zależne od pojawiających się technologii. Nowe rozwiązania technologiczne, takie jak sztuczna inteligencja (AI), internet rzeczy (IoT), blockchain, big data, robotyka czy rozszerzona i wirtualna rzeczywistość (AR/VR), niosą ze sobą szeroki wachlarz możliwości dla innowacji oraz rozwoju. Jednak zrozumienie ich wpływu i bycie na bieżąco ze stale rosnącym tempem zmian może okazać się wyzwaniem dla wielu osób.

Aby wspomóc wszystkich obywateli Europy i przedsiębiorców, w tym MŚP, w nadążaniu za tymi zmianami technologicznymi oraz ich wykorzystywaniu w pełni, platforma Digital Skills and Jobs rozszerzyła swój filar edukacyjny o Digital SkillUp – internetowy przewodnik wyjaśniający nowe technologie w prosty, przystępny i wciągający sposób.

Digital SkillUp został stworzony z myślą o wszystkich, bez względu na wiek, zawód czy doświadczenie w zakresie ICT. Oferuje 3 podstawowe kursy, dostępne w 10 unijnych językach. Służą one jako kompleksowe wprowadzenie do rewolucji cyfrowej, kluczowych technologii wschodzących i cyberbezpieczeństwa. Setki dodatkowych, najwyższej jakości szkoleń zebranych w Katalogu Kursu Digital SkillUp, wspiera bardziej zaawansowanych uczniów w zwiększaniu ich kompetencji cyfrowych i jeszcze większym poszerzaniu wiedzy.

Społeczność Digital SkillUp będzie czerpać z platformy Digital Skills and Jobs Platform. Będzie to miejsce, w którym osoby zainteresowane nowymi technologiami i uczeniem się będą mogły wymieniać się dobrymi praktykami i nawiązywać kontakty w przeznaczonej do tego przestrzeni.

Gotowy, aby rozpocząć swoją podróż edukacyjną? Odwiedź Digital SkillUp i dołącz do społeczności.

Możesz również przeczytać ogłoszenie o uruchomieniu Digital SkillUp opublikowane przez Komisję Europejską.

© Digital SkillUp

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.