cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Drużyna Europy – zwycięzcy pierwszego International Cybersecurity Challenge

Data publikacji:  12.02.2023

ENISA, Agencja UE ds. Cyberbezpieczeństwa, była gospodarzem pierwszej edycji International Cybersecurity Challenge (ICC) dla młodych uczestników.

Pierwsza edycja ICC zakończyła się w piątek 17 czerwca w Atenach po dwóch dniach intensywnej i trwałej konkurencji między zespołami w celu pokonania tegorocznych wyzwań związanych z cyberbezpieczeństwem. Zespół, który rozwiązał najwięcej wyzwać i zwyciężył ICC 2022 jest Drużyna Europy, a następnie Drużyna Azja na drugim miejscu, a Drużyna USA na trzecim miejscu.

Komisja gratuluje Drużynie Europy i wszystkim zespołom regionalnym ich aktywnego udziału i zaangażowania. Zwycięską nagrodę wręczył wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Margaritis Schinas, mówiąc:
Świat potrzebuje większej liczby specjalistów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. Nasze społeczeństwo potrzebuje większej liczby osób posiadających odpowiednie umiejętności w zakresie bezpieczeństwa, aby chronić nasze demokracje, nasze wartości, nasz wzajemnie połączony świat. W związku z tym dziś stawiamy czoła temu wyzwaniu związanemu z niedoborem umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa, podejmując kolejne wyzwanie – międzynarodowy konkurs Cybersecurity Challenge. Konkurs ten stanowi doskonałą okazję do podniesienia świadomości na temat zapotrzebowania na większą liczbę ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa w tej dziedzinie. Jest to przykład tego, w jaki sposób dzięki współpracy możemy rozwiązać problem niedoboru umiejętności w zakresie cyberbezpieczeństwa i sprawić, by nasza młodzież znalazła się w czołówce w poszukiwaniu rozwiązań chroniących nas przed coraz większymi zagrożeniami.

Więcej informacji na temat wyzwania można znaleźć tutaj.

© ENISA

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: cyberbezpieczeństwo, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.