cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

DS4Skills Interactive Inventory: przegląd inicjatyw związanych z danymi dotyczącymi umiejętności jest już dostępny online

Data publikacji:  11.03.2023

Projekt Data Space 4 Skills (DS4Skills) uruchomił w lutym nową platformę internetową o nazwie DS4Skills Interactive Inventory, której celem jest zapewnienie kompleksowego i uporządkowanego przeglądu różnych platform, usług, aplikacji i innych inicjatyw w dziedzinie danych dotyczących umiejętności. Spis koncentruje się na platformach poświęconych umiejętnościom związanym z zieloną i cyfrową transformacją.

Ten internetowy wykaz ma na celu rozwiązanie problemu braku zauważalności i fragmentacji istniejących inicjatyw w przestrzeni danych dotyczących umiejętności poprzez zapewnienie łatwo dostępnego, przyjaznego dla użytkownika interfejsu z trzema interaktywnymi funkcjami: Discover, Relationship i Analysis. Interaktywny wykaz DS4Skills służy jako ważne narzędzie komunikacyjne dla projektu DS4Skills i wszystkich członków ekosystemu danych dotyczących umiejętności, a także ma na celu poprawę dopasowania i harmonizacji pomiędzy równoległymi projektami w ramach programu Digital Europe.

Zawartość wykazu została zebrana poprzez badanie rynku, składające się z ankiety internetowej i badań na temat publicznie dostępnych informacji o inicjatywach. Ponadto zastosowano metodologię kategoryzacji i oceny istniejących inicjatyw w zakresie umiejętności i danych edukacyjnych. Nowe inicjatywy są stale pozyskiwane poprzez formularz zgłoszeniowy online, a użytkownicy platformy internetowej są zachęcani do proponowania nowych inicjatyw oraz dodawania szczegółów na temat inicjatyw już uwzględnionych.

DS4Skills: informacje ogólne

The Data Space for Skills (DS4Skills) to roczny projekt mający na celu przygotowanie podstaw do rozwoju otwartej i zaufanej europejskiej przestrzeni danych dla umiejętności, która wspiera wymianę i dostęp do danych dotyczących umiejętności.

Jest on finansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Digital Europe i obejmuje 14 partnerów z sektora przemysłu, edukacji i ekosystemu danych.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Poziom umiejętności cyfrowych: Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: duże zbiory danych
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.