cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

EUMaster4HPC: zgłoś się już teraz, aby zostać następnym europejskim ekspertem w dziedzinie superkomputerów!

Data publikacji:  24.02.2023

Zgłoszenia do EUMaster4HPC, pierwszego ogólnoeuropejskiego programu studiów magisterskich w zakresie obliczeń o wysokiej wydajności (HPC), są już otwarte! Zostaniesz przeszkolony przez czołowych europejskich specjalistów w dziedzinie HPC, aby stać się ekspertem nowej generacji w tej dziedzinie.

EUMaster4HPC został zaprojektowany przez wyjątkowe partnerstwo między edukacją HPC i sektorem prywatnym, aby zapewnić studentom wyjątkowe kwalifikacje i perspektywy kariery, a także możliwość zamieszkania i studiowania w różnych miastach europejskich.

Celem EUMaster4HPC jest wyszkolenie następnej generacji ekspertów od superkomputerów, zapewniając kursy online i na miejscu prowadzone przez wiodących europejskich specjalistów w HPC.

O programie studiów

Kurs rozpocznie się jesienią 2023 roku i będzie realizowany na ośmiu różnych europejskich uniwersytetach przyznających w Luksemburgu, Hiszpanii, Włoszech, Niemczech, Francji, Bułgarii, Szwajcarii i Szwecji. Studenci będą mogli wybrać jeden z ośmiu uniwersytetów, aby rozpocząć program, a następnie zostaną przeniesieni na drugi rok do innego uniwersytetu zgodnie z ich specjalizacją.

Program zapewni uczestnikom szeroki zakres cennych kompetencji i umiejętności w zakresie HPC i technologii związanych z HPC, poszukiwanych przez pracodawców na poziomie europejskim i międzynarodowym. Ponadto studenci EUMaster4HPC będą mogli skorzystać z szerokiej sieci różnych podmiotów w całej Europie obejmującej ośrodki badawcze, centra superkomputerowe, ekspertów branżowych i inne podmioty związane z HPC.

Jak można aplikować?

Zaproszenie do składania wniosków jest już otwarte! Jeśli jesteś zainteresowany informatyką lub rozwiązywaniem problemów inżynieryjnych i naukowych za pomocą superkomputerów, możesz złożyć wniosek za pośrednictwem tego formularza zgłoszeniowego. Okres składania wniosków jest ciągły: od 1 grudnia 2022 r. do 14 grudnia 2022 r., godz. 13.00, oraz od 16 grudnia 2022 r. do 28 lutego 2023 r., godz. 13.00. Pojawią się dodatkowe terminy składania wniosków.

Ponadto, kwalifikujący się studenci otrzymają „Stypendium mobilności” w celu wsparcia wydatków związanych z programem (podróż i zakwaterowanie), a w celu osiągnięcia integracyjnego i równego programu, EUMaster4HPC odstąpi od opłat uniwersyteckich dla kwalifikujących się studentów.

Jakie uniwersytety biorą udział?

Osiem uniwersytetów to:

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: obliczenia wielkiej skali
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.