cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

European Digital Skills Awards 2023 otwarte dla zgłoszeń

Data publikacji:  24.02.2023

Po ostatniej edycji w 2018 r. po raz kolejny nadszedł czas, aby docenić i promować najlepsze praktyki z całej Europy dotyczące umiejętności cyfrowych: European Digital Skills Awards 2023 są otwarte dla zgłoszeń.

Stworzone, aby zapewnić widoczność i zachęcić do dzielenia się doświadczeniami i pomysłami na temat tego, jak wyposażyć Europejczyków w umiejętności cyfrowe na wszystkich poziomach, Nagrody mają na celu nagradzanie projektów i inicjatyw, które pomagają zmniejszyć lukę cyfrową w 5 oddzielnych kategoriach:

Empowering Youth in Digital (projekty mające na celu przyciągnięcie młodszej publiczności do zawodów związanych z ICT, inicjatywy związane z umiejętnością korzystania z mediów dla młodszej publiczności, kursy dotyczące nowych technologii dla młodszej publiczności, hackathony itp.)

Digital Upskilling @ Work (inicjatywy w zakresie podnoszenia i zmiany kwalifikacji w różnych sektorach, ułatwianie znalezienia pracy specjalistom ICT na wszystkich poziomach)

Digital Skills for Education (projekty mające na celu podniesienie umiejętności cyfrowych nauczycieli i/lub uczniów oraz administracji szkolnej)

Inclusion in the Digital World (inicjatywy w zakresie szkoleń cyfrowych i umiejętności korzystania z mediów dla osób starszych, bezrobotnych, grup w trudnej sytuacji, dostępność)

Women in ICT Careers (projekty ukierunkowane konkretnie na zwiększenie liczby kobiet specjalistów w dziedzinie ICT lub na podnoszenie kwalifikacji cyfrowych kobiet zatrudnionych lub młodych kobiet w dziedzinie ICT)

Każdy projekt lub inicjatywa może być przedstawiony tylko w jednej z 5 kategorii, a wnioskodawcy będą mogli szczegółowo określić, kim są ich docelowi odbiorcy i jaki wpływ mają na lukę w umiejętnościach cyfrowych w ich konkretnym obszarze działania. Wśród kryteriów powodzenia wniosku znajdą się: innowacyjny charakter projektu, działania komunikacyjne wdrożone w celu maksymalizacji zasięgu, dbałość o zrównoważony rozwój i skalowalność projektu, ale także środki podjęte w celu zapewnienia włączenia osób o różnych zdolnościach i ze wszystkich środowisk społecznych i kulturowych.

Wnioski można składać od 20 lutego do 8 kwietnia 2023 r.: aby dowiedzieć się, kim są finaliści, trzeba będzie poczekać do końca maja, natomiast zwycięzcy zostaną ogłoszeni w czerwcu. Jury złożone z ekspertów na poziomie europejskim zapewni wybór najbardziej znaczących projektów.

Więcej informacji na temat Nagrody można znaleźć na dedykowanej stronie i dowiedzieć się, kto może się zgłosić i w jaki sposób.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy, Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.