cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Europejski Pakt na rzecz Umiejętności „Pact for skills”: Podsumowanie pierwszego roku

Data publikacji:  07.02.2023

Pakt na rzecz umiejętności został ustanowiony rok temu, a jego celem było zgromadzenie pracodawców, pracowników, publicznych służb zatrudnienia, władz regionalnych i innych podmiotów, aby określić, jakie umiejętności będą potrzebne w różnych sektorach gospodarki w celu zagwarantowania, że Europa będzie mogła się rozwijać w bardziej ekologicznym i cyfrowym społeczeństwie.

Posiadanie niezbędnych umiejętności ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia poszczególnych osób na szybko zmieniającym się rynku pracy. Ożywienie po pandemii wirusa Covid-19 przyspieszyło rytm zmian w sposobie życia, jak również w sposobie wykonywania pracy.

Obchodząc swoje pierwsze urodziny, pakt i jego silne sojusze stwarzają osobom w wieku produkcyjnym w całej Europie więcej możliwości uczenia się nowych umiejętności i poprawy perspektyw na rynku pracy i w pracy.

Z okazji rocznicy wiceprzewodnicząca Margaritis Schinas, komisarze Nicolas Schmit i Thierry Breton powiedzieli: „Rok później Pakt na rzecz umiejętności przynosi efekty: 450 organizacji zobowiązało się do zapewnienia odpowiednich umiejętności dla 1,5 mln osób. Jest to dobry początek i wynik współpracy członków Paktu na rzecz umiejętności, przedsiębiorstw i innych partnerów w celu podniesienia umiejętności w Europie. Na tym nasze ambicje się nie kończą. Komisja zobowiązuje się do dalszego wzmacniania paktu i wzywa kolejnych członków do przyłączenia się do niego: posiadanie odpowiednich umiejętności jest niezbędne, aby ludzie mogli się rozwijać, aby nasza gospodarka rosła i aby ożywienie gospodarcze zakończyło się sukcesem.”

Do paktu przystąpiło ponad 450 organizacji ze wszystkich państw członkowskich, a społeczność wciąż się powiększa.

© European Commission

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.