cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Finansowanie Zaawansowanych Umiejętności Cyfrowych z programu DIGITAL jest w toku

Data publikacji:  07.02.2023

Szkolenia w zakresie Zaawansowanych Umiejętności Cyfrowych będą w centrum nadchodzącego nowego programu Digital Europe (DIGITAL), ambitnego programu finansowania Unii Europejskiej, którego celem jest wprowadzenie technologii cyfrowych do przedsiębiorstw, obywateli i administracji publicznej.

DIGITAL koncentruje się na napędzaniu inwestycji w superkomputery, sztuczną inteligencję, cyberbezpieczeństwo, zaawansowane umiejętności cyfrowe oraz zapewnienie szerokiego wykorzystania możliwości cyfrowych w całej gospodarce i społeczeństwie. Program ten zwiększy konkurencyjność Europy i przyczyni się do zapewnienia suwerenności technologicznej, przyczyniając się do osiągnięcia celów Dekady Cyfrowej. Aby umożliwić skuteczne wdrożenie tych technologii, UE potrzebuje wykwalifikowanej cyfrowo siły roboczej oraz zwiększonej puli talentów cyfrowych.

Dlatego też w ramach całkowitego budżetu wynoszącego 7,5 mld EUR w ciągu 7 lat, 580 mln EUR przeznaczono wyłącznie na wspieranie zaawansowanych umiejętności cyfrowych. W najbliższych tygodniach zostaną opublikowane zaproszenia do składania wniosków o finansowanie opracowania i realizacji specjalistycznych programów dla przyszłych ekspertów w kluczowych obszarach zdolności, takich jak dane i sztuczna inteligencja, bezpieczeństwo cybernetyczne, kwanty i systemy obliczeniowe dużej skali (HPC).

Zaproszenia te są skierowane do konsorcjów uczelni, przedsiębiorstw i centrów doskonałości, a ich celem jest wspieranie przełomowych innowacji i szkolenie Europejczyków, aby osiągnąć cel Dekady Cyfrowej, jakim jest 20 mln zatrudnionych ekspertów cyfrowych do 2030 r.

Jak powiedziała kierownik działu DG CNECT Fabrizia Benini podczas pierwszej prezentacji zaproszenia w trakcie wydarzenia Leading the Digital Decade na początku tego roku, „Europa musi stać się światowym liderem w szkoleniu inżynierów danych, naukowców kwantowych i ekspertów ds. cyberbezpieczeństwa”.

Jak wziąć udział?

Będziemy na bieżąco informować Cię o najnowszych informacjach dotyczących programu DIGITAL na tej stronie oraz na naszych kanałach w mediach społecznościowych. Znajdziesz tu informacje o poprzednich finansowanych projektach, a rejestrując się na platformie będziesz mógł znaleźć partnerów i połączyć się z innymi organizacjami chcącymi złożyć wniosek.

Rejestrując się do Newslettera nigdy nie przegapisz aktualizacji i ważnych zasobów na interesujący Cię temat.

© European Commission

Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, duże zbiory danych, łańcuch bloków, robotyka, obliczenia wielkiej skali, uczenie maszynowe, chmura obliczeniowa, informatyka kwantowa, oprogramowanie, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.