cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Innowacje w płatnościach to fundament cyfrowej gospodarki

Data publikacji:  20.04.2023
Logo

Szybkie i bezpieczne płatności są dziś podstawą konkurencyjnej gospodarki. Innowacje w płatnościach i postępująca cyfryzacja mogą stać się katalizatorem rozwoju naszego kraju.

W Polsce są nadal miejsca i branże, które potrzebują edukacji w zakresie wykorzystywania nowoczesnych form płatności. „Czas na cyfrową gospodarkę” to dokument, który zawiera listę rekomendacji, których wdrożenie przyśpieszy proces cyfrowej transformacji w Polsce. Rekomendacje zawarte w apelu pozwolą także na szybszą realizację najnowszego programu polityki Unii Europejskiej „Droga ku cyfrowej dekadzie”, który zawiera cele szeroko rozumianej cyfryzacji gospodarki UE do 2030 roku. W apelu znalazła się m.in. propozycja pilnych zmian dotyczących płatności bezgotówkowych.

Wciąż rosnące potrzeby i wymagania konsumentów napędzają zmiany w gospodarce, a to z kolei wpływa na dynamikę rozwoju w sferze cyfrowej. To naturalna kolej rzeczy. Zmiany te przyspieszają czas realizacji transakcji i procesów gospodarczych oraz wpływają pozytywnie na tempo przepływów finansowych. Warto podkreślić łatwość, szybkość oraz rosnącą dostępność przeprowadzania transakcji bezgotówkowych, która prowadzi do minimalizacji kosztów i czasu obsługi klienta – zarówno po stronie konsumentów, jak i przedsiębiorców.

Źródło: https://businessinsider.com.pl/technologie/digital-poland/innowacje-w-platnosciach-to-fundament-cyfrowej-gospodarki/cz7ln7s

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.