cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Jak dbać o bezpieczeństwo smartfona i tabletu?

Data publikacji:  15.04.2024
Lepiej logo

Komputery towarzyszą nam od wielu lat i ciągle uczymy się je chronić przed cyberzagrożeniami. Zaniedbujemy jednak bezpieczeństwo urządzeń mobilnych, a tymczasem to właśnie na nie czyha najwięcej zagrożeń.

Podstawowym sposobem na zabezpieczenie urządzeń mobilnych jest zastosowanie automatycznej blokady ekranu w momencie, gdy urządzenie nie jest użytkowane. Warto też rozważyć różne sposoby odblokowywania urządzenia. Najlepszym sposobem jest zastosowanie zabezpieczeń biometrycznych, na przykład odcisku palca albo skanu twarzy. Drugim wariantem jest wprowadzenie kodu PIN, przy czym nie należy używać takich, które są niezwykle przewidywalne, jak chociażby 1234, 1111 czy rok urodzenia.

Rozsądną decyzją jest też wprowadzenie rozwiązań pozwalających na zdalne zarządzanie urządzeniem w przypadku jego utraty. Dzięki temu możesz namierzyć lokalizację urządzenia, zdalnie zablokować dostęp do niego, ustawić wiadomość dla znalazcy na ekranie blokady, a nawet wyczyścić całą pamięć. Opcje takie są dostępne zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i z iOS.

W trosce o bezpieczeństwo urządzeń mobilnych należy dbać o regularne aktualizowanie systemu i wszystkich aplikacji. Dobrą praktyką jest również instalowanie aplikacji pochodzących z pewnych źródeł.

Źródło: https://lepiej.tauron.pl/bezpieczenstwo-i-finanse/jak-dbac-o-bezpieczenstwo-smartfonu-i-tabletu/

Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.