cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Jak prowadzić warsztaty kompetencji cyfrowych dla seniorów?

Data publikacji:  24.08.2023
Logo

Nabywanie kompetencji cyfrowych przez seniorów i seniorki może być korzystne nie tylko dla nich samych, ale i dla całego społeczeństwa. Jednym ze sposobów przekazywania wiedzy na temat technologii są warsztaty dedykowane tej właśnie grupie odbiorców.

Moment, w którym widzimy salę szkoleniową, pełną osób uczestniczących, z entuzjazmem oczekujących na rozpoczęcie zajęć, jest zawsze wart zapamiętania. Kilka sekund po tym po tym, gdy sprawdziliśmy, że rzutnik działa, Internet śmiga niczym w siedzibie głównej wielkiej korporacji, a poczęstunek już czeka w korytarzu na przerwę kawową, oddychamy z ulgą. To chwila, w której z punktu widzenia organizatora chciałoby się zacząć świętować sukces. Wszystko się przecież udało. Mamy dofinansowanie na realizację warsztatów, za nami ogrom pracy organizacyjnej oraz udana rekrutacja osób uczestniczących. Teraz wystarczy „tylko” przeprowadzić zajęcia dla osób starszych i… można rozliczyć kolejny projekt. Stop!

Obyśmy w ferworze prac administracyjnych nie przeoczyli tego, co najważniejsze. Jakich błędów należy unikać, aby warsztaty kompetencji cyfrowych dla seniorek i seniorów były dla nich rzeczywiście dostępne, satysfakcjonujące i bardziej efektywne? Warto poznać dobre praktyki i przykłady, które ułatwią przygotowanie się do prowadzenia takich zajęć.

Źródło: https://publicystyka.ngo.pl/jak-prowadzic-warsztaty-kompetencji-cyfrowych-dla-seniorow-dobre-praktyki-i-wyzwania?nws_all=566c5940-a2da-4e4c-910e-2c9927a3e067&utm_source=nws_all&utm_medium=email&utm_campaign=24.08.2023

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.