cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Jakie są najbardziej potrzebne stanowiska i umiejętności programistyczne w Europie? Trendy, na które warto zwrócić uwagę

Data publikacji:  21.02.2023

Niniejszy raport analizy potrzeb z 2021 r. rzuca światło na obecne i przyszłe umiejętności i potrzeby zawodowe w Europie.

Ustalenia oparte są na analizie ofert pracy, badaniach umiejętności komputerowych, programach edukacyjnych i szkoleniowych, raportach z rynku pracy i bazach danych. Zebraliśmy również informacje od ekspertów na temat ich oczekiwań dotyczących przyszłości ról, umiejętności i oferty w zakresie oprogramowania.

Jak można to podsumować?

  • Wyniki potwierdzają, że wszelkiego rodzaju programiści są bardzo potrzebni w Europie.
  • Specjaliści od programowania powinni być nie tylko ekspertami w dziedzinie oprogramowania, ale również muszą być w stanie pracować jako zespół w organizacjach.
  • Większość osób musi posiadać kwalifikacje, o kwalifikacjach podniesionych za pomocą szkoleń bądź lub przekwalifikowanie.

Europejski raport jest punktem wyjścia do opracowania spójnej europejskiej strategii w zakresie umiejętności programowania.

Raport dostępny jest pod tym linkiem.

© European Union – 2021

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów, Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy, Umiejętności cyfrowe w edukacji, Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: oprogramowanie, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.