cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Kiedy dać dziecku smartfon?

Data publikacji:  29.08.2023
i pl logo

Początek edukacji szkolnej jest według ankietowanych Polaków najwłaściwszym momentem na pierwszy kontakt dzieci z technologiami – wynika z badania the:protocol, który sprawdził poglądy Polaków na temat edukacji cyfrowej dzieci. Opinie rodziców zależą jednak od typu urządzeń elektronicznych.

Ponad połowa matek i ojców uważa, że dopiero po szóstym roku życia dzieci powinny rozpoczynać korzystanie z komputera stacjonarnego, laptopa i smartwatcha, a także smartfona. Wobec tego ostatniego typu urządzeń rodzice są najostrożniejsi – aż 58,5 proc. z nich wskazało tu jasno granice powyżej 6 lat jako odpowiedni wiek na użytkowanie.

Nieco mniej niż połowa rodziców (47 proc.) dałaby do ręki tablet dopiero dzieciom w tym wieku. Wyraźny wyjątek stanowi telewizor – zaledwie 17 proc. rodziców uważa, że powinno się go udostępniać tylko dzieciom mającym powyżej 6 lat.

Blisko 30 proc. nie widzi problemu z zaznajomieniem z nim już dzieci w wieku 2-3 lat, a aż 13 proc. badanych uważa, że przed telewizorem mogą siąść dzieci poniżej drugiego roku życia. Z kolei aż 6 proc. ankietowanych dałoby dzieciom w tym wieku do ręki smartfon i tablet.

Źródło: https://i.pl/kiedy-dac-dziecku-smartfon-rodzice-uwazaja-ze-6-lat-to-odpowiedni-wiek-na-kontakt-z-technologia-kompetencje-cyfrowe-moze/ar/c5-17839771

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.