cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Komisja przyjmuje porozumienie polityczne w sprawie Cyfrowej Dekady

Data publikacji:  12.02.2023

W dniu 14 lipca Komisja przyjęła porozumienie polityczne osiągnięte przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej w sprawie programu politycznego do 2030 roku: Droga ku Cyfrowej Dekadzie. Program ten zapewnia mechanizm monitorowania i współpracy ku osiągnięciu wspólnych celów i założeń dotyczących transformacji cyfrowej Europy, określonych w Kompasie Cyfrowym 2030. Kompas cyfrowy wpływa na obszary umiejętności i infrastruktury, w tym łączności, cyfryzacji przedsiębiorstw i usług publicznych online, a także na przestrzeganie praw i zasad unijnych w zakresie technologii cyfrowych w realizacji celów ogólnych.

Margrethe Vestager powiedziała: „W Cyfrowej Dekadzie chodzi o to, aby technologia cyfrowa działała na rzecz ludzi i przedsiębiorstw. Chodzi o to, aby każdy miał umiejętności pozwalające mu uczestniczyć w społeczeństwie cyfrowym. O to, by mieli oni większe możliwości. Chodzi o wzmocnienie pozycji przedsiębiorstw. Chodzi o infrastrukturę, która zapewnia nam łączność. Chodzi o przybliżenie usług rządowych do obywateli. Europejska transformacja cyfrowa zapewni możliwości dla wszystkich.”

Komisarz ds. rynku wewnętrznego, Thierry Breton, powiedział: „Program polityczny „Cyfrowa Dekada” to droga do bardziej innowacyjnej, sprzyjającej włączeniu społecznemu i zrównoważonej przyszłości Europy. Uwolnienie potencjału transformacji cyfrowej, w szczególności poprzez tworzenie i realizację projektów wielonarodowych, utoruje drogę do konkurencyjnej i suwerennej Europy. Musimy szybko wkroczyć na drogę do ku Cyfrowej Dekadzie, aby mieć pewność, że Europa jest gotowa na wyzwania w zmieniającym się i wzajemnie połączonym świecie.”

Przeczytaj pełny komunikat prasowy i zapoznaj się z kolejnymi krokami tutaj.

© European Commission AV Service, 2022

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, łańcuch bloków, Wi-Fi, umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.