cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Kompetencje miękkie, twarde, cyfrowe? Teraz najważniejszy jest skill blending

Data publikacji:  18.04.2023
Logo

Czy Polakom brakuje kompetencji cyfrowych? A może mamy braki w kompetencjach miękkich? Z czego firmy szkolą swoich pracowników, a czego oczekują oni sami?

Firma GoodHabitz we współpracy z ARC Rynek i Opinia przeprowadziła badanie na grupie 507 Polaków posiadających pracę. Przedmiotem badania były potrzeby szkoleniowe na polskim rynku pracy.

Blisko 6 na 10 badanych ocenia swoje kompetencje cyfrowe pozytywnie (wg danych UE Polska znajduje się na samym dole listy, przed Bułgarią i Rumunią). 72% respondentów uważa, że na obecnym rynku pracy ważna jest umiejętność łączenia kompetencji cyfrowych z miękkimi. Pod kątem efektywności pracy, 77% z nas dostrzega wpływ umiejętności miękkich na wyniki zawodowe, a 66% – na tworzenie nowych rozwiązań i produktów.

Nowa rzeczywistość wymaga nowych umiejętności. Rośnie rola digitalizacji, wobec czego wiedza z zakresu rozwiązań cyfrowych jest w centrum zainteresowania pracodawców i pracowników. Do pełnego sukcesu w karierze potrzebne są jednak również zdolności społeczne i liderskie, a także elastyczność.

Źródło: https://www.propertynews.pl/biura/kompetencje-miekkie-twarde-cyfrowe-teraz-najwazniejszy-jest-skill-blending,127211.html

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.