cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

LUMEN 2022

Data publikacji:  13.11.2022
Baner konferencji

PCG Academia, Times Higher Education i Fundacja Rektorów Polskich zapraszają na ósmą edycję międzynarodowej konferencji dla liderów zarządzania uczelniami – LUMEN 2022. Konferencja odbędzie się w dniach 22 i 23 listopada w formule online i będzie połączona z galą wręczenia nagród dla polskich uczelni, sklasyfikowanych w najbardziej prestiżowym rankingu szkół wyższych na świecie – THE World University Rankings 2022.

LUMEN 2022 to dwa dni, wypełnione wysokiej jakości, merytorycznymi wystąpieniami w obszarze profesjonalnego zarządzania szkolnictwem wyższym. Pierwszy, potwierdzony już dzień konferencji, rozpocznie statystyczne podsumowanie wyników ewaluacji naukowej, które przedstawi Marek Michajłowicz, z-ca dyrektora Ośrodka Przetwarzania Informacji. O nowym krajobrazie polskiej nauki w ujęciu dyscyplinowym i o wnioskach płynących z zakończonej ewaluacji działalności naukowej porozmawiają goście panelu moderowanego przez prof. Jerzego Woźnickiego – szefowie KRASP, RGNiSW, KEN i PAN.

W programie pierwszego dnia konferencji zaplanowaliśmy również debatę na temat zarządzania uniwersytetem cyfrowym z perspektywy Państwa (Centrum GovTech), a także wzorcowo zinformatyzowanej uczelni publicznej (Politechnika Gdańska) oraz uczelni niepublicznej (Akademia Leona Koźmińskiego). W dyskusję na temat rankingów wprowadzi nas Phil Baty, Chief Knowledge Officer w Times Higher Education. Rektorzy trzech, najwyżej notowanych polskich uczelni – Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, przedstawią swoją receptę na sukces w THE World University Rankings.

Punktem kulminacyjnym VIII edycji konferencji LUMEN będzie omówienie metodyki i wyników najnowszej edycji rankingu Times Higher Education, połączone z ceremonią wręczenia nagród dla przedstawicieli polskich szkół wyższych.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Międzynarodowa
Zasięg geograficzny: Unia EuropejskaNon-EU
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.