cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

mLegitymacja dla emerytów i rencistów już działa

Data publikacji:  13.01.2023
Logo

Od stycznia 2023 r. każdy emeryt lub rencista otrzyma elektroniczną wersję legitymacji Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czyli mLegitymację. Dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel będzie można ją przechowywać na własnym urządzeniu mobilnym, np. telefonie.

Emerytom i rencistom, którzy do końca 2022 roku otrzymywali legitymacje w formie plastikowej karty identyfikacyjnej, ZUS wyda również legitymację w wersji elektronicznej.

mLegitymacja działa identycznie jak tradycyjny dokument. Oznacza to, że pokazując ją na ekranie smartfona, świadczeniobiorca ZUS potwierdzi, że jest emerytem lub rencistą. Do czego jeszcze służy mLegitymacja? Dzięki niej możesz udowodnić, że masz prawo do świadczeń zdrowotnych oraz możesz skorzystać z ulg i uprawnień przysługujących emerytom i rencistom np. zniżek do biletów.

Emeryci i renciści, którzy chcieliby otrzymać legitymację wydawaną w dotychczasowej postaci czyli plastikowej karty, jak najbardziej mogą skorzystać z takiej opcji. Wystarczy, że wypełnią i złożą przygotowany przez ZUS wniosek o symbolu ZUS ERL.

Co ważne, legitymacje emerytów i rencistów, które zostały wydane przed 2023 rokiem, są aktualne, zgodnie z nadanym terminem ważności.

Źródło: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/2073803?utm_source=biuletyn&utm_medium=email&utm_campaign=12.01.2023

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.