cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Na niemieckich uczelniach katedry specjalizujące się w AI rozwijają szybciej, niż przewidywano

Data publikacji:  11.02.2023

Na uniwersytetach w Niemczech liczba katedr specjalizujących się w sztucznej inteligencji (AI) wzrosła szybciej, niż przewidywano.

Według Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań, od 2018 roku stworzono 100 dodatkowych katedr specjalizujących się w AI. Pierwotnie rząd w swojej strategii dotyczącej sztucznej inteligencji zakładał osiągnięcie tego celu do 2025 roku.

„W ten sposób zapewniamy, że nadal będziemy należeć do światowych liderów badań w tej dziedzinie, a nowe odkrycia szybko docierają do nauczania i młodych badaczy i specjalistów” – powiedziała niemieckiej agencji prasowej minister ds. badań Bettina Stark-Watzinger (FDP). AI to kluczowa technologia o wielkim potencjale dla niemieckiej nauki, biznesu i społeczeństwa, a ministerstwo wspiera utworzenie profesur milionami euro.

Sztuczną inteligencję można znaleźć w wielu dziedzinach: przykładami są samoparkujące samochody, asystenci głosowi i maszyny adaptacyjne – ale także sugestie zakupowe w sklepie internetowym lub listy odtwarzania w serwisach streamingowych, które są obliczane na podstawie wcześniejszych zachowań konsumenckich maszyn.

Odwiedź dedykowaną stronę poświęconą sztucznej inteligencji na platformie Digital Skills & Jobs, aby odkryć najnowsze wiadomości w Europie dotyczące AI, a także zasoby, szkolenia, odkrycia i wiele innych.

© Gorodenkoff – stock.adobe.com

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów, Umiejętności cyfrowe w edukacji
Poziom umiejętności cyfrowych: Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: sztuczna inteligencja
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Niemcy
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.