Na uniwersytetach w Niemczech liczba katedr specjalizujących się w sztucznej inteligencji (AI) wzrosła szybciej, niż przewidywano.
Według Federalnego Ministerstwa Edukacji i Badań, od 2018 roku stworzono 100 dodatkowych katedr specjalizujących się w AI. Pierwotnie rząd w swojej strategii dotyczącej sztucznej inteligencji zakładał osiągnięcie tego celu do 2025 roku.
„W ten sposób zapewniamy, że nadal będziemy należeć do światowych liderów badań w tej dziedzinie, a nowe odkrycia szybko docierają do nauczania i młodych badaczy i specjalistów” – powiedziała niemieckiej agencji prasowej minister ds. badań Bettina Stark-Watzinger (FDP). AI to kluczowa technologia o wielkim potencjale dla niemieckiej nauki, biznesu i społeczeństwa, a ministerstwo wspiera utworzenie profesur milionami euro.
Sztuczną inteligencję można znaleźć w wielu dziedzinach: przykładami są samoparkujące samochody, asystenci głosowi i maszyny adaptacyjne – ale także sugestie zakupowe w sklepie internetowym lub listy odtwarzania w serwisach streamingowych, które są obliczane na podstawie wcześniejszych zachowań konsumenckich maszyn.
Odwiedź dedykowaną stronę poświęconą sztucznej inteligencji na platformie Digital Skills & Jobs, aby odkryć najnowsze wiadomości w Europie dotyczące AI, a także zasoby, szkolenia, odkrycia i wiele innych.
© Gorodenkoff – stock.adobe.com