cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

NFZ i ZUS będą mogły wysyłać regularnie SMS-y

Data publikacji:  20.12.2022
logo

Zgodnie z nowelizacją ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, nowe przepisy umożliwiają samorządom i urzędom wysyłanie powiadomień i komunikatów do obywateli.

Dotychczas każda instytucja publiczna musiała zawierać odrębną umowę na wysyłkę SMS-ów oraz tworzyć własny system do obsługi powiadomień.

Dzięki nowelizacji zostanie zniesiona konieczność ponoszenia opłat na rzecz dostawców usług telekomunikacyjnych w oparciu o liczbę wysłanych wiadomości. Oznacza to, że koszt w całości przejmie budżet państwa poprzez obniżenie wnoszonych przez operatorów opłat za korzystanie z numeracji – wynika z przepisów.

Wspomniane komunikaty będą wysyłane w zależności od potrzeb do wszystkich obywateli albo określonych grup i będą mogły z nich korzystać instytucje takie jak: ZUS, KRUS, NFZ.

Zgodnie z nowymi przepisami organy administracji będą mogły wysyłać do obywateli komunikaty informacyjne. Tym samym urzędy będą mogły informować o:

  • sprawach związanych z ochroną zdrowia,
  • zmianach w organizacji ruchu drogowego,
  • sprawach związanych z transportem zbiorowym,
  • sprawach związanych z edukacją,
  • sprawach związanych z bezpieczeństwem państwa.

Źródło: https://www.rynekzdrowia.pl/E-zdrowie/NFZ-i-ZUS-beda-mogly-wysylac-regularnie-SMS-y-Rzad-przyjal-nowe-przepisy,240467,7.html

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich
Dziedziny: Programy i kwalifikacje ogólne, bliżej niezdefiniowane
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Krajowa
Zasięg geograficzny: Polska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.