cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Nowa Ukraińska Szkoła (NUS): darmowe centrum dla uczących się z Ukrainy

Data publikacji:  11.02.2023

1 czerwca 2022 roku Komisja Europejska uruchomiła platformę dla szkół, Nowa Ukraińską Szkołę (New Ukrainian School, NUS). Nowe centrum ma na celu ułatwienie dostępu do zasobów edukacyjnych, aby wspierać ukraińskich uchodźców i przesiedlonych uczniów nadal przebywających na Ukrainie.

Inicjatywa została oficjalnie ogłoszona przez komisarz ds. innowacji, badań, kultury, edukacji i młodzieży, Mariyę Gabriel, i ma na celu pełnienie funkcji darmowego hubu informacji, zasobów i wiedzy dla ukraińskich uchodźców bez względu na to, gdzie się znajdują.

NUS Hub zapewnia dostęp do uzupełniających europejskich i ukraińskich rozwiązań EdTech (głównie otwartych bezpłatnie dla Ukraińców) oraz ukraińskich platform nauczania online. Dodatkowo NUS Hub zapewnia bezpośredni dostęp do odpowiednich informacji o dostępie do edukacji w danym kraju lub na poziomie lokalnym.

Unikalna brama dla nauki i wiedzy

Celem huba jest zagwarantowanie, że osoby uczące się, rodziny, dydaktycy i lokalni wspierajacy mogą szybko uzyskać dostęp do narzędzi, które działają dla nich, bez względu na to, gdzie ich podróż prowadzi w kolejnych tygodniach i miesiącach.

W dniu uruchomienia Katalog zawiera już około 200 rozwiązań EdTech, a kolejne zasoby będą dodawane w kolejnych tygodniach. Każda firma EdTech z ofertą dla Ukraińców może wyrazić zainteresowanie, aby znaleźć się w katalogu.

Inicjatywa jest współfinansowana przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Finlandii i DG NEAR Komisji. Opiera się on na istniejącym projekcie o nazwie „Learning Together” z wkładem i aktywnym zaangażowaniem europejskiego sojuszu na rzecz technologii redakcyjnych.

Dołącz do Hubu!

Jeśli znasz zasób, który powinien zostać włączony, wypełnić niniejszy formularz.

@ Komisja Europejska. Źródło: nushub.org

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe w edukacji
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.