cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Nowe partnerstwo na rzecz zwiększenia umiejętności cyfrowych w Europie w ramach Paktu na rzecz umiejętności

Data publikacji:  12.02.2023

W ramach inicjatywy Pact for Skills uruchomiono nowe partnerstwo 18 lipca 2022 roku, którego celem jest zwiększenie umiejętności cyfrowych w świecie przemysłu.

To nowe partnerstwo jest wynikiem wsparcia i współpracy Komisji Europejskiej, stowarzyszeń Unii Europejskiej, firm, organizacji, związków zawodowych, uczelni, dostawców szkoleń i federacji krajowych. Głównym celem jest umożliwienie podnoszenia i zmiany kwalifikacji siły roboczej oraz przyciągnięcie większej liczby osób do branży cyfrowej. Ponadto nowe partnerstwo pomoże osiągnąć cele Europy w zakresie zielonej i cyfrowej transformacji, poprzez wspieranie osób i organizacji w zdobywaniu niezbędnych umiejętności cyfrowych.

„Partnerstwo na rzecz Umiejętności Ekosystemu Cyfrowego w ramach Paktu na rzecz umiejętności obejmie wiodącą rolę w dostosowaniu gospodarki Unii do wyzwań przyszłości. Będzie również inspirować innych – czy to w Ekosystemie Cyfrowym, czy w jakimkolwiek innym ekosystemie przemysłowym – do przekształcania możliwości cyfrowych w udane modele biznesowe, które przynoszą korzyści zarówno obywatelom, jak i przedsiębiorstwom.” – Thierry Breton, komisarz ds. rynku wewnętrznego.

Pierwszym obszarem zainteresowania partnerstwa będą umiejętności pracownicze partnerów w sektorze cyfrowym. Następnie partnerzy opracują wspólne cele, takie jak monitorowanie przyszłych zmian w zakresie podnoszenia i zmiany kwalifikacji, takich jak liczba pracowników, którzy muszą zostać przekwalifikowani. Ponadto nowe partnerstwo będzie ściśle współpracować z innymi już istniejącymi w innych branżach, w których umiejętności cyfrowe mają zasadnicze znaczenie, takich jak koalicja na rzecz umiejętności cyfrowych i zatrudnienia. Będzie poszukiwać możliwości współpracy i synergii z innymi realizowanymi projektami.

Nowa współpraca wpisuje się w ramy zobowiązań w innych ekosystemach przemysłowych w ramach paktu na rzecz umiejętności, jednej z inicjatyw przewodnich w ramach europejskiego programu na rzecz umiejętności.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla profesjonalistów, Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe dla zatrudnionych i poszukujących pracy
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.