cyfrowekompetencje.pl

cyfrowekompetencje.pl
MENU

Nowy kamień milowy dla Koalicji Umiejętności Cyfrowych i Zatrudnienia: 200 deklaracji, miliony beneficjentów

Data publikacji:  07.02.2023

W dniu 22 października 2021 roku Komisja Europejska opublikowała komunikat prasowy podsumowujący wyniki deklaracji złożonych w ramach Koalicji Umiejętności Cyfrowych i Zatrudnienia, ogólnoeuropejskiej społeczności wspieranej przez Komisję, która działa na rzecz likwidacji luki w zakresie umiejętności cyfrowych. Przy ponad 200 zobowiązaniach, które zostały już podjęte od czasu pierwszego zobowiązania w 2016 r., Koalicja na rzecz umiejętności cyfrowych i zatrudnienia osiągnęła nowy kamień milowy, skupiając na pokładzie 170 organizacji, z których wszystkie podejmują działania na rzecz zwiększenia umiejętności cyfrowych w Europie.

Wyniki deklaracji: nowy kamień milowy

Deklaracje w ramach Koalicji Umiejętności Cyfrowych i Zatrudnienia dotarły już do ponad 20 milionów beneficjentów z całej Europy. Ponad 200 zobowiązań zapewniło ponad 11 milionów miejsc szkoleniowych. Ponad 4,5 miliona Europejczyków otrzymało certyfikaty umiejętności cyfrowych, co otworzyło nowe możliwości podnoszenia i zmiany kwalifikacji. Zobowiązania umożliwiły stworzenie 26 600 miejsc pracy w zakresie umiejętności cyfrowych. Dopasowano ponad 39 000 wolnych miejsc pracy. Opracowano również blisko 800 nowych kursów i możliwości szkoleniowych.

Działania te miały ogromny wpływ na pomoc ludziom w jak najlepszym wykorzystaniu transformacji cyfrowej – niezależnie od tego, czy szukają oni nowej pracy, chcą założyć (lub rozwinąć) firmę, uzyskać dostęp do nowych możliwości, czy też nawiązać kontakt z członkami rodziny.

Zwalczanie niedoboru umiejętności w Dekadzie Cyfrowej

Dołącz do Koalicji Umiejętności Cyfrowych i Zatrudnienia: deklaracje

Każdy może dołączyć do Koalicji, zostać jej członkiem i pomóc w kształtowaniu wspólnej i integracyjnej cyfrowej przyszłości. Na poziomie państw członkowskich Krajowe Koalicje Umiejętności Cyfrowych i Zatrudnienia zajmują się specyficznymi dla danego kraju wyzwaniami związanymi z umiejętnościami cyfrowymi.  Krajowe Koalicje Umiejętności Cyfrowych i Zatrudnienia skupiają partnerów z praktycznie wszystkich sektorów: edukacji, biznesu, organizacji non-profit, społeczeństwa obywatelskiego, administracji publicznej, ICT i organizacji społecznych.

Narzędzie Pledge Viewer Koalicji zawiera również pilotażowy program Cyfrowych Wolontariuszy, w ramach którego przyjęto i wyświetlono już 30 zobowiązań. W ramach programu Cyfrowi Wolontariusze duże organizacje unijne będą wspierać MŚP poprzez mentoring, doradztwo i zasoby w zakresie transformacji cyfrowej.

Docelowi odbiorcy: Umiejętności cyfrowe dla wszystkich, Umiejętności cyfrowe w edukacji
Poziom umiejętności cyfrowych: Podstawowy, Średni, Zaawansowany, Ekspercki
Technologia cyfrowa: umiejętności cyfrowe
Typ inicjatywy: Unijna
Zasięg geograficzny: Unia Europejska
Głos w dółGłos w górę (Brak głosów)

Możliwość komentowania została wyłączona.